Commandos 2: Men of Courage

Commandos 2: Men of Courage

8,0
66 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
PS2 6.8
XBOX 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pyro Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
28.08.2002
Europa:
06.09.2002
Producent:
Pyro Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
28.08.2002
Europa:
06.09.2002

Commandos 2: Men of Courage - opis gry

Commandos 2: Men of Courage to gra strategiczna wyprodukowana przez hiszpańskie Pyro Studios i wydana przez Eidos Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, a także na konsolach PlayStation 2 i Xbox.

Akcja gry toczy się w trakcie II Wojny Światowej. W Commandos 2, w odróżnieniu od wielu innych strategii, nie dowodzimy jednak całą armią, tylko specjalnym oddziałem wykonującym najcięższe zadania. Pojawimy się na wielu frontach wojny - w Berlinie, Paryżu, a nawet w tak egzotycznych miejscówkach jak Tajlandia czy Birma.

Dalsza część tekstu pod wideo

Każda z dostępnych w grze postaci dysponuje zestawem unikalnych dla siebie umiejętności. Są to “Zielony Beret”, który potrafi przenosić i przestawiać ciężkie obiekty, a także używać kamuflażu i otwierać niektóre zamknięte drzwi, Duke, brytyjski snajper, Brooklyn, kierowca potrafiący zastawiać także pułapki, Fireman, saper mogący korzystać z materiałów wybuchowych i cięższego sprzętu, Fins, czyli nurek, Frenchy, francuski szpieg potrafiący wskakiwać w ciuchy nieprzyjaciela, Lips, radziecka agentka której najważniejszą umiejętnością jest rozpraszanie uwagi żołnierzy (ale nie oficerów), oraz Lupin, złodziej radzący sobie świetnie z różnymi przeszkodami i zamkniętymi zamkami. To jednak nie wszystko. Oprócz tej grupy od czasu do czasu możemy też kierować innymi postaciami. Jest nawet pies, który wykrywa miny i odwraca uwagę strażników.

Commandos 2 oferuje w sumie ponad dwadzieścia misji. Dwie treningowe, dziesięć podstawowych oraz dziewięć bonusowych. Gra możliwie wiernie trzyma się wydarzeń historycznych, a przy tym wielokrotnie nawiązuje do popkultury (do takich filmów jak np. Szeregowiec Ryan, Most na rzece Kwai, Działa Nawarony czy Wielka ucieczka). Misje mogą polegać chociażby na uratowaniu kogoś, podłożeniu bomby lub zatrzymaniu ofensywy. Poziom trudności oczywiście nie należy do niskich. Z pieczołowitością musimy planować nasze działania za linią wroga, a jeden fałszywy ruch jest w stanie zniweczyć dotychczasowe sukcesy.

Wideo - Commandos 2: Men of Courage

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper