Army Men: RTS

Army Men: RTS

6,9
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS2 6.6
GC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pandemic Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Premiery
Świat:
27.03.2002
Europa:
24.05.2002
Producent:
Pandemic Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Premiery
Świat:
27.03.2002
Europa:
24.05.2002

Army Men: RTS - opis gry

Army Men: RTS to gra strategiczna czasu rzeczywistego wyprodukowana przez Pandemic Studios i wydana przez 3DO. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, PlayStation 2 oraz Game Cube’ie i był ostatnią odsłoną serii Army Men.

Gra kontynuuje wątki przedstawione w Army Men II. Tym razem rozchodzi się z grubsza o to, by Zieloni mogli zadać ostateczny cios armii Tan dowodzonej przez szalonego pułkownika Blintza. Na przejście czeka tu piętnaście misji kampanijnych, osiem operacji specjalnych i osiem wielkich bitew. Produkcja Pandemic inspiruje się trochę “Czasem apokalipsy”, przy czym robi to oczywiście z przymrużeniem oka.

 

Jak przystało na rts-a, kluczem do zwycięstwa jest eksploatacja surowców. Dla plastikowych żołnierzyków najważniejsza jest elektryczność oraz… plastik. Plastik gromadzimy dzięki znajdowanym na polach bitew przedmiotom. Najpierw taki obiekt należy zniszczyć, a potem specjalna jednostka zbiera przydatne pozostałości. Elektryczność z kolei zdobywamy dzięki wyrzuconym bateriom, krótkofalówkom, tosterom itd.

 

Zdobyte surowce następnie używamy do budowania obiektów i jednostek. Obie strony dysponują dokładnie tymi samymi możliwościami dlatego różnicę robi to, jak korzystamy z dostępnych środków. Balans rozgrywki inspirowany jest trochę zabawą w papier-nożyce-kamień, co oznacza, że każdy rodzaj jednostek ma swoje wady i zalety - nad jednymi może górować, a od innych zbierać cięgi.

 

Wspomnianą równowagą da się jednak zachwiać. Wspomnieć w tym kontekście można o trzech elementach: power-upach zwiększających siłę rażenia/szybkość/wytrzymałość, bohaterach, tzn. specjalnych jednostkach posiadających o wiele większe możliwości niż zwykłe mięso armatnie, oraz owadach, z którymi można się sprzymierzyć.

 

Oprócz singlowej kampanii gra posiada też multiplayer, lecz dotyczy to tylko wersji z PC.

Wideo - Army Men: RTS

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych