Kessen III

Kessen III

6,9
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
22.12.2004
Europa:
13.05.2005
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
22.12.2004
Europa:
13.05.2005

Kessen III - opis gry

Kessen III to japońska strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez Koei na PlayStation 2. Podobnie jak dwie poprzednie odsłony serii, także ‘trójka’ skupia się na innym temacie tym razem pozwalając graczom zapoznać się z życiem Nobunagi Ody.

Część pierwsza skupiała się na zmaganiach Tokugawy Ieyasu próbującego zjednoczyć walczące prowincje pod swoim panowaniem, a część druga inspirowała się klasykiem literatury chińskiej - “Opowieścią o trzech królestwach”. ‘Trójce’ bliżej do pierwowzoru. Akcja rozgrywa się się w latach 1550-1590, skupiając się na życiu Nobunagi Ody. W przeciwieństwie do wielu innych tworów popkultury, tutaj jest on jednak przedstawiony jako postać tragiczna, a nie demon w ludzkim ciele. Gra jest przeważnie rzetelna historycznie, jednak oferuje też wątki zupełnie fikcyjne z cyklu “co by było gdyby”.

 

Rozgrywka nie uległa wielkim zmianom, choć część trzecia wprowadziła do rozgrywki nowe elementy. Na początku wybieramy misję, następnie gra informuje, jakie jest nasze zadanie. Nasza armia składa się z różnych wyspecjalizowanych w kilku dziedzinach oddziałów, którymi przeważnie kieruje sztuczna inteligencja, ale w razie potrzeby sami też możemy przejąć nad nimi kontrolę. Na czele oddziałów stoją zaś dowódcy posiadający (ew. wyuczający się) do dyspozycji różne potężne ataki specjalne mogące odmienić przebieg bitew.

 

Dowódca może wejść w stan zwany “rampage” - to jedna z tutejszych nowości. Zaczyna on wówczas szlachtować armie przeciwnika w stylu serii Dynasty Warriors. Podczas takiej sieki zgarniamy rozmaite bonusy jak złoto czy doświadczenie, a po zabiciu stu wrogich  żołnierzy pojawia się ich dowódca, którego pokonanie nagradzane jest jeszcze następną porcją dóbr.

 

Bitwy kończą się po zrealizowaniu wytycznych. Te mogą być różne: wybicie wszystkich nieprzyjaciół, zniszczenie konkretnego celu, eskorta itd. Po każdej misji nasze zmagania zostają zwieńczone oceną. Pomiędzy kolejnymi bitwami możemy używać zdobytego złota do uzupełniania zapasów i kupowania przydatnych rzeczy. Wytrzebienie oddziału Ody sprawia, że musimy zaczynać od początku.

Wideo - Kessen III

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper