Devil May Cry 4

Devil May Cry 4

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS4 7.3
XONE 7.5
PS3 7.6
X360 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom Production Studio 1
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
05.02.2008
Europa:
08.02.2008
Polska:
08.02.2008
Producent:
Capcom Production Studio 1
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
05.02.2008
Europa:
08.02.2008
Polska:
08.02.2008

Devil May Cry 4 - opis gry

Devil May Cry 4 to gra akcji z gatunku slasher wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Capcom w lutym 2008 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. „Czwórka” jest pierwszą odsłoną serii Devil May Cry, która ukazała się na konsolę Microsoftu, gdyż poprzednie trzy części pojawiły się tylko na PlayStation 2. Tytuł w późniejszym terminie na PC, a w 2015 roku zadebiutował również na PlayStation 4 i Xboksie One. 

Fabuła tym razem podąża śladami Nero, młodego członka zakonu Order of the Sword. Na samym początku opowieści przywódca zakonu - Sanctus - zostaje zgładzony w operze. Zabójcą jest znany nam doskonale z poprzednich części Dante, od tej pory wróg numer jeden nowego głównego bohatera. Nero poprzysięga zemstę i rusza w pogoń za białowłosym mistrzem w czerwonym płaszczu. Nie będzie także dla nikogo większą niespodzianką, że mniej więcej w połowie gry Dante staje się grywalną postacią (sterujemy nim w 7 z 20 dostępnych misji).

Konwencja rozgrywki niewiele zmieniła się od czasu poprzednich części. Gdy główny bohater wchodzi do jakiegoś pokoju lub większego obszaru, wyjścia zostają zablokowane, a na arenie pojawia się duża liczba przeciwników. Jeśli gracz rozprawia się z adwersarzami szybko i z gracją, to na koniec każdego levelu czeka wysoka nota.  W DMC 4 znajdziemy szereg starć z bossami, bestie mają ciekawy design, a na każdą z nich trzeba znaleźć odpowiedni sposób. Nie zabrakło również zagadek do rozwiązania i choć nie są one bardzo skomplikowane, to jednak można się w produkcji Capcomu zaciąć.

Największą nowością w systemie walki jest obecność demonicznej rękawicy Devil Bringer, której używa Nero. Za jej pomocą może przyciągać do siebie napotkanych przeciwników szlachtując ich następnie mieczem, ciskając o ścianę bądź traktując ołowiem. Linkę wykorzystuje się także do przemieszczania się po planszach. Z kolei Dante dysponuje czterema podstawowymi stylami znanymi z poprzednich części, którymi może żonglować w locie tworząc łańcuchy śmiercionośnych kombinacji (piątym, bonusowym stylem jest Dark Slayer). W przeciwieństwie do Nero słynny łowca demonów wraz z postępami w grze zdobywa nowe bronie. Oprócz czerwonych orbów służących jako waluta w grze pojawiają się także tzw. Proud Souls, za które zdobywamy kolejne zdolności i combosy. Piętą achillesową tytułu jest bactracking, bowiem autorzy w połowie gry wysłali drugą postać w powrotną drogę prowadzącą przez poznane wcześniej miejscówki. 


Devil May Cry 4 działa na autorskim silniku studia, ciesząc oko feerią barw, płynną animacją oraz licznymi efektami świetlnymi. Design lokacji oraz przeciwników jest bardzo oryginalny. Nad różnorodną ścieżką dźwiękową pracowało aż dziesięciu kompozytorów z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Devil May Cry 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper