Ninja Gaiden 2

Ninja Gaiden 2

Ocena wg platformy:

X360 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
03.06.2008
Europa:
06.06.2008
Polska:
06.06.2008
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
03.06.2008
Europa:
06.06.2008
Polska:
06.06.2008

Ninja Gaiden 2 - opis gry

Kontynuacja znanego z pierwszego Xboksa slashera autorstwa Team Ninja, który zdołał zaskarbić sobie rzesze spragnionych hardkorowej rozrywki, wyśrubowanego poziomu trudności i głębokiego systemu walki fanów. Ponownie wcielamy się w postać Ryu Hayabusy, który ostrymi jak brzytwy narzędziami zamierza rozwiązać problem panoszących się po świecie demnonów i klanu Czarnego Pająka. Warstwa fabularna jest zaledwie pretekstem do wielogodzinnej podróży przez różne zakątki świata i całkowicie fantastyczne lokacje, zaś droga do zwycięstwa jest krwawa i upstrzona kończynami poległych wrogów.

W kontynuacji swojego przeboju deweloper znacząco podkręcił brutalność poprzez dodanie możliwości rozczłonkowywania przeciwników. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby brutalnie okaleczać oponentów w morderczym szale i pozbawiać ich kolejnych kończyn i głów, które rozstają się z korpusem w fontannach krwi. Wydatnie pomagają w tym nowe elementy uzbrojenia - arsenał powiększył się m.in. o możliwość dzierżenia dwóch katan jednocześnie, potężną kosę i pozwalające na wyprowadzanie błyskawicznych kombinacji pazury.

Dodatkowo w gorących sytuacjach skorzystać można z magii w postaci Nippo, której efekty nierzadko czyszczą cały ekran z otaczających nas wrogów. Zadbano nawet o takie detale, jak motyw strzepywania krwi z kling po skończonej walce. Prawdziwym sprawdzianem umiejętności są jednak bossowie, którzy niezależnie od swoich rozmiarów i wybranego poziomu trudności starają się nam konkretnie zajść za skórę.

System walki podobnie jak w części pierwszej jest niezwykle satysfakcjonujący i choć nie można mu odmówić skomplikowania, to na swoim podstawowym poziomie jest przystępny tak dla świeżych graczy, jak i tych, którzy pragną wyłącznie niezobowiązującej zabawy, bez zbytniego wsiąkania w meandry mechaniki. Zachowano także niemal legendarny poziom trudności zwany Master Ninja, który wystawi na próbę cierpliwość niejednego, samozwańczego mistrza i rzuci prawdziwe wyzwanie zdeterminowanym i ambitnym fanom wirtualnego machania wszelkimi typami broni białej.

Wideo - Ninja Gaiden 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper