Ninja Blade

Ninja Blade

7,0
46 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
X360 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
29.01.2009
Europa:
03.04.2009
Polska:
03.04.2009
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
29.01.2009
Europa:
03.04.2009
Polska:
03.04.2009

Ninja Blade - opis gry

Ninja Blade to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio From Software i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na Xboxa 360 oraz komputery osobiste. W opinii wielu Ninja Blade było duchowym spadkobiercą serii Otogi.

Ninja Blade rozgrywa się w niedalekiej przyszłości (patrząc z perspektywy daty wydania gry). W 2011 roku w Ameryce Południowej dochodzi do incydentu, podczas którego mała wioska zostaje zaatakowana przez potwory. Jak się okazuje, ich pojawienie się to wynik tajemniczych eksperymentów nad pewnym pasożytem zdolnym zmienić kod genetyczny gospodarza. Okolica, w której doszło do zdarzenia, zostaje zrównana z ziemią bombą atomową, ale kilka lat później, w Tokyo, sytuacja się powtarza. Tym razem jednak tempo transformacji zarażonych jest znacznie szybsze.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Głównym bohaterem jest Ken Ogawa, który wraz ze swoim oddziałem zostaje wysłany, by uporać się z epidemią pustoszącą japońską stolicę. Na przejście czeka tu dziewięć dość długich poziomów. Nasz podopieczny posiada do dyspozycji trzy miecze różniące się właściwościami oraz dużego shurikena do rzucania. Uzbrojenie można z czasem rozwijać za pomocą specjalnych kryształów pozostawianych przeciwników.

 

Gra stawia duży nacisk na interaktywne cutscenki, które mają przywodzić na myśl hollywoodzkie blockbustery. Wiele razy rozgrywka płynnie przełącza się z gameplayu na qte, podczas których musimy wklepać właściwą sekwencję klawiszy. A jeśli te sekcje okażą się dla nas za trudne, możemy wpłynąć na poziom ich trudności. Ustawienia z nimi związane są niezależne od właściwego gameplayu.

 

Pod koniec danej planszy jesteśmy oceniani. Dobry wynik pozwala zgarnąć dodatkowe nagrody - więcej kryształów lub elementy pozwalające wpływać na wygląd Ogawy.

Wideo - Ninja Blade

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper