Steel Battalion: Heavy Armor

Steel Battalion: Heavy Armor

4,9
8 oceny

Ocena wg platformy:

X360 4.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kinect
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.06.2012
Europa:
22.06.2012
Polska:
22.06.2012
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kinect
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.06.2012
Europa:
22.06.2012
Polska:
22.06.2012

Steel Battalion: Heavy Armor - opis gry

Steel Battalion: Heavy Armor to wydana w 2012 roku produkcja, która trafiła na Xboxa 360. Gra stanowi trzecią część cyklu Steel Battalion, którego pierwsza odsłona zadebiutowała w 2002 roku wraz ze specjalnym, masywnym kontrolerem.

Gra przenosi nas do roku 2082, kiedy to świat boryka się z problemami wywołanymi przez mikroby, które 62 lata wcześniej zaczęły zjadać wszystkie mikroprocesory. Wywołane przez nie zamieszanie doprowadziło do wybuchu paniki, a ostatecznie również do wojny. Jako że wszystkie osiągnięcia techniki stały się bezużyteczne, stworzono gigantyczne maszyny bojowe, których działanie zostało w całości oparte na mechanice. Gracz wciela się w dowódcę załogi jednego z takich mechów i uczestniczy w działaniach wojennych, realizując zadania zlecane mu przez dowództwo.

 

Produkcja jest o tyle nietypowa, że do działania wymaga zarówno sensora ruchu Kinect, jak i klasycznego pada. Przy pomocy wykonywanych przed kamerą gestów gracz może wydawać polecenia załodze, a także wchodzić z nią w interakcję, by zmniejszyć stres wywołany rozgrywającymi się na ekranie wydarzeniami. Ponadto tylko w ten sposób można wykonywać wiele czynności związanych z obsługą mecha, począwszy od uruchomienia silnika, przez celowanie zainstalowanym w nim karabinem maszynowym. Mechy zostały podzielone na kilka elementów, pomiędzy którymi możemy przełączać się w trakcie rozgrywki. Każda ze stref zawiera elementy wyposażenia, a kluczem do sukcesu jest sprawne przełączanie się pomiędzy nimi i żonglowanie dostępnymi w danym momencie opcjami.

 

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza w grze znajduje się również tryb współpracy. Na jego potrzeby nie przygotowano jednak oddzielnych misji, lecz nieco przebudowano te, które możemy ukończyć również w pojedynkę.

 

Po premierze gra spotkała się z falą krytyki zawiedzionych graczy i recenzentów, którzy narzekali przede wszystkim na niewłaściwą interpretację wykonywanych przez nich gestów, co często utrudniało, a nawet uniemożliwiało rozgrywkę.

Wideo - Steel Battalion: Heavy Armor

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper