Akimi Village

Akimi Village

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NinjaBee
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
14.06.2011
Europa:
14.06.2011
Producent:
NinjaBee
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
14.06.2011
Europa:
14.06.2011

Akimi Village - opis gry

Akimi Village to prosta gra strategiczna wyprodukowana przez niezależne studio NinjaBee i wydana przez Sony Online Entertainment na PlayStation 3. Stylem gameplayu produkcja przypominała nieco Pikminy i Little King’s Story - tutaj także przejmowaliśmy kontrolę nad postacią dowodzącą grupami podkomendnych.

Gracz wciela się tu w postać (można wybrać sobie jej płeć), która pewnego razu wybudza się w dziwnym miejscu. Okazuje się, że to latająca wysepka zamieszkana przez przyjazne, małe stworzenia zwane Akimi. Mieszkańcy tej sielskiej krainy mają jednak nie lada problem - ich pielesze zaczynają nawiedzać siły ciemności, którym trzeba dać odpór.

 

W Akimi Village rozgrywka polega na stopniowym zabudowywaniu wyspy, choć tutaj sterujemy konkretnym podopiecznym, a nie np. kursorem jak w tradycyjnych strategiach. Nasza postać może sama biegać po terenie nadzorując działania, albo wydawać polecenia Akimi, np. w celu dostarczenia niezbędnych surowców. Przydaje się to zwłaszcza, gdy zależy nam na czasie. Surowce służą oczywiście do tworzenia materiałów budowlanych, a z materiałów budowlanych powstają rozmaite konstrukcje. Po wypełnieniu tego procesu otrzymujemy projekty innych budynków, a gdy postawimy ich odpowiednią ilość otrzymujemy dostęp do dalszych rejonów mapy.

 

W grze na dobrą sprawę nie ma przeciwników. To od nas samych zależy tempo odbudowy. Jeśli nie mamy ochoty w danej chwili pracować, to nic nie stoi na przeszkodzie, by się trochę polenić. Jedyną przeszkodą może być co najwyżej brak potrzebnych umiejętności i surowców - dostęp do nich zależy od tego, którą część Akimi postanowimy wyswobodzić.

 

Akimi Village oferuje tylko tryb fabularny dla jednego gracza. Developer nie zaimplementował multiplayera

Wideo - Akimi Village

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych