Army Corps of Hell

Army Corps of Hell

6,6
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Entersphere
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strategiczna,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.12.2011
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012
Producent:
Entersphere
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strategiczna,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.12.2011
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012

Army Corps of Hell - opis gry

Army Corps of Hell to gra akcji, wydana w 2012 roku na PlayStation Vita. Jej stworzeniem zajęło się studio Entersphere, w którego skład wchodzą byli pracownicy firmy Nintendo, jacy wcześniej sprawowali pieczę nad serią Pikmin.

Głównym bohaterem gry jest tyran, którego żądza władzy przybrała iście gigantyczne rozmiary. By ukrócić jego władcze zapędy, został strącony do piekła, gdzie miał cierpieć wieczne męki. Na (nie)szczęście udało mu się zebrać armię składającą się z setki goblinów, dzięki czemu wyruszył w drogę powrotną. Jego celem stało się odzyskanie tronu i objęcie kontroli nad całym światem.

Army Corps of Hell stanowi połączenie gry strategicznej i zręcznościowej. Gracz sprawuje bezpośrednią kontrolę nad oddanymi w jego ręce, dzielnymi wojownikami, przemieszczając ich po udostępnionych lokacjach i wydając im proste rozkazy. Te ograniczają się do formowania defensywnych i ofensywnych szyków, a także atakowania na dużym i średnim dystansie oraz korzystania z magicznych zaklęć. Co ciekawe, gobliny dysponują nietypowymi zdolnościami - mogą uformować się w kształt strzały, która później może zostać wystrzelona w przeciwnika. W trakcie rozgrywki na naszej drodze stają nie tylko standardowych rozmiarów oponenci, lecz również znacznie więksi wrogowie, których pokonanie wymaga wypracowania odpowiedniej taktyki.

W przerwach pomiędzy kolejnymi pojedynkami możemy poddawać modyfikacjom ekwipunek naszych podopiecznych i tworzyć nowe przedmioty. W trakcie rozgrywki zrobimy także użytek ze specjalnych mikstur - po odprawieniu odpowiedniego "rytuału" (polegającego na wystukiwaniu konkretnej melodii na panelu dotykowym konsoli), życie naszych pomagierów regeneruje się.

Całości dopełnia mroczna oprawa graficzna i heavy-metalowa muzyka, skomponowana przez kilka japońskich zespołów.

Wideo - Army Corps of Hell

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych