Need for Speed Underground

Need for Speed Underground

8,1
294 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
PS2 8.1
XBOX 7.6
GC 7.9
GBA 5.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Black Box
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
10.12.2003
Producent:
EA Black Box
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.11.2003
Europa:
21.11.2003
Polska:
10.12.2003

Need for Speed Underground - opis gry

Need for Speed: Underground to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio EA Black Box. Tytuł ukazał się w 2003 roku na PC, PlayStation 2, GameCube'ie, Xboksie i Game Boy Advance. Za tę ostatnią wersję odpowiadało Pocketeers.

Underground było siódmą częścią Need for Speed. Gra była mocno inspirowana filmem “Szybcy i wściekli”, co nie tylko przełożyło się na poruszaną tematykę, ale również na uwzględnienie fabuły, w której postać gracza pnie się w hierarchii uczestników nielegalnych wyścigów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy udostępnili kilka wariantów zabawy. Mamy więc standardowe Circuit, w którym gracz ściga się z maksymalnie czterema rywalami po wyznaczonej trasie (dwa okrążenia lub więcej). Dalej jest Lap Knockout Mode - w rywalizacji uczestniczy czterech zawodników i po każdym okrążeniu odpada ten najsłabszy. Sprint to natomiast wariacja Circuit, gdzie musimy zaliczyć odpowiednie punkty w mieście.

Trybem wymagającym najwięcej techniki jest Drift. Do naszej dyspozycji udostępniono w nim krótkie okrążenie a zadanie polega na tym, by nabić jak największą ilość punktów robiąc możliwie najbardziej efektowne poślizgi i unikając kolizji. Podczas driftowania nie jesteśmy ograniczeni czasem.

Underground oferuje jeszcze wariant Drag. Celem jest w nim wygrać rywalizację z jednym lub maksymalnie trzema oponentami ścigając się po prostym odcinku trasy. Brzmi prosto, ale wielkie znaczenie ma refleks przy przełączeniu biegów i prawidłowe używanie boosta.

W produkcji Black Box sporą rolę odgrywa tuning. Gracz może modyfikować nie tylko wygląd samochodów, ale także wpływać na ich osiągi używając do tego celu prawdziwych, licencjonowanych części. Poza tym warto wspomnieć o ścieżce dźwiękowej z kawałkami popularnych artystów oraz o trybie sieciowym dostępnym dla posiadaczy PS2. Był on niezbędny do zaliczenia gry na 100%.

Wideo - Need for Speed Underground

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper