Need for Speed II: Special Edition

Need for Speed II: Special Edition

8,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Wyścigi
Premiery
Świat:
1997
Europa:
1997
Polska:
12.1997
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Wyścigi
Premiery
Świat:
1997
Europa:
1997
Polska:
12.1997

Need for Speed II: Special Edition - opis gry

Need for Speed II: Special Edition (w USA znane jako Need for Speed II: SE) to wzbogacona wersja Need for Speed II, gry wyścigowej autorstwa duetu EA Canada (późniejsze EA Vancouver) oraz EA Seattle wydanej przez Electronic Arts - produkcja ukazała się w 1997 roku wyłącznie na Windowsa. Na terenie Polski, dzięki IPS Computer Group, gra trafiła do sprzedaży w grudniu 1997 roku.

Produkcja jest usprawnioną wersją Need for Speed II, gry wyścigowej wydanej w 1997 roku na Windowsa oraz PlayStation - w jej ramach twórcy zdecydowali się głównie na modyfikacje w warstwie technicznej. W ich ramach nie tyle poprawiono płynność gry, co zdecydowano się na zaimplementowanie technologii, dzięki której z dodatkowej mocy mogli skorzystać użytkownicy kart z 3DFX. Poza tymi zmianami oraz poprawą jakości grafiki, deweloperzy zaimplementowali:

Dalsza część tekstu pod wideo
  • 4 nowe pojazdy Ferrari F355F1, Ford Mustang Mach III, Italdesign Nazca C2 i Ford Indigo (ostatni z nich funkcjonował w Need for Speed II jako pojazd do odblokowania);
  • 4 dodatkowe samochody do odblokowania w trybie Zawodów;
  • 1 nową trasę, Last Resort;
  • 1 dodatkowy styl wyścigowy: Wild;
  • Odwrócone/lustrzane trasy;

W rdzeniu produkcja pozostała niezmieniona względem poprzednika, czyli jest to przedstawiciel zapoczątkowanej w 1994 roku serii wyścigowej. W odróżnieniu od Road & Track Presents: The Need for Speed, zdecydowano się na zarzucenie idei policji jako środka przeszkadzającego w rozgrywce czy bardziej otwartych tras (są one za to bardziej szczegółowe, a dodatkowo pogoda na nich podlega zmianie). 

Wideo - Need for Speed II: Special Edition

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper