Need for Speed ProStreet

Need for Speed ProStreet

6,3
195 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS3 6.2
X360 5.9
Wii 5.1
PSP 5.7
DS 5.4
PS2 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Black Box
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
13.11.2007
Europa:
23.11.2007
Polska:
23.11.2007
Producent:
Black Box
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
13.11.2007
Europa:
23.11.2007
Polska:
23.11.2007

Need for Speed ProStreet - opis gry

Need for Speed: ProStreet to gra wyścigowa w stylu arcade wyprodukowana przez studio EA Black Box. Tytuł ukazał się na komputery osobiste, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, Wii, DS-a oraz PlayStation Portable. Za wersję wydaną na przenośnym sprzęcie Nintendo odpowiada Extient Entertainment.

ProStreet to jedenasta odsłona popularnej serii wyścigowej Need for Speed. Gra względem poprzedniczek oferuje nie tylko nowe warianty zabawy, ale i lepszą niż dotychczas oprawę graficzną.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o gameplay, to zaszło w nim kilka większych i mniejszych zmian. Przede wszystkim porzucono już otoczkę i specyficzny klimacik towarzyszący nielegalnym wyścigom. Rywalizacja odbywa się na zamkniętych torach, tryby można podzielić na cztery rodzaje.

Do wyboru jest Drag, gdzie próbujemy wykręcić jak najlepszy czas na prostym odcinku trasy lub staramy się zrobić jak najdłuższego wheelie (jazda na dwóch tylnych kołach). Dalej jest Grip, w którym mamy cztery opcje do wyboru. W Normal Grip ścigamy się po prostu z siedmioma rywalami w wyścigach liczących od dwóch do czterech okrążeń. W Grip Class ośmiu zawodników dzieli się na dwie grupy w zależności od potencjału samochodu. Ci lepsi startują z 10-sekudnową przewagą, przy czym gracz zmaga się tylko z rywalami o podobnych osiągach. Time Attack wymaga od nas wykręcenia jak najszybszego kółka, a w Sector Shootout trasę podzielono na kilka odcinków i zawodnicy starają się zaliczyć je z jak najlepszym czasem przejazdu.

Kolejna dwa to Speed Challenge, w którym musimy pierwsi przekroczyć linię mety starając się szczególnie uważać po rozwinięciu pewnej prędkości, oraz Drift polegający na robieniu efektownych poślizgów. Jesteśmy za nie nagradzani punktami - ich ilość zależna jest od prędkości, kąta i długości drifta.

Samochody można dopieszczać i tuningować, w wersji na PS3 i X360 zaimplementowano poza tym model zniszczeń, w którym uszkodzić mogliśmy wiele części naszego pojazdu. Do wyboru jest ich łącznie 46 (76 licząc dlc).

ProStreet oferuje sieciowy tryb multiplayer, który znajdziemy nie tylko na PS3 i X360, ale i na sprzętach przenośnych (nie ma go jednak na Wii i PS2). Gracze mogą w nim nie tylko rywalizować (do ich dyspozycji oddano rankingi notujące wyniki zmagań), ale także dzielić się ustawieniami swoich samochodów.

Wideo - Need for Speed ProStreet

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper