Forza Horizon

Forza Horizon

Ocena wg platformy:

X360 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlayGround Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Samochodówka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
23.10.2012
Europa:
26.10.2012
Polska:
26.10.2012
Producent:
PlayGround Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Samochodówka
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
23.10.2012
Europa:
26.10.2012
Polska:
26.10.2012

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Forza Horizon
8.0
Recenzja gry: Forza Horizon

Forza Horizon - opis gry

Forza Horizon to spin-off symulacyjnego cyklu Forza Motorsport od podlegającego Microsoftowi Turn 10. Ten jednak nie zajął się dewelopingiem gry, oddając ją w ręce składającego się z byłych pracowników brytyjskich tuzów gier wyścigowych Playground Games. Angielskie studio postanowiło zaproponować doświadczenie zgoła inne od tego spotykanego w Motorsport i postawiło na zabawę w otwartym świecie i zeszlifowanie symulacyjnych kłów, które szczerzy do graczy produkt Turn 10. Pomimo sandboksowego charakteru Forza Horiozn poszczycić może się znakomitą oprawą i nienaganną płynnością działania.

Miejscem akcji jest fikcyjny wycinek Kolorado, w którym odbywa się poświęcony muzyce i wyścigom festiwal Horizon. Otwarty, opisany cyklem dnia i nocy świat oferuje takie atrakcje, jak natychmiastowe wyścigi z przemieszczającymi się jego drogami kierowcami, nagradzanie punktami za styl jazdy, które przekładają się na wzrost popularności gracza wśród widzów i bicie rekordów radarów i stref radarowych podliczających średni pęd na danym odcinku. Głównym zadaniem gracza jest przebicie się przez wszystkie, organizowane w ramach imprezy Horizon zawody i w efekcie zostanie nowym mistrzem w myśl zasady - od zera do bohatera. Deweloper do dyspozycji oddał ponad setkę samochodów i możliwość ich wizualnego oraz mechanicznego modyfikowania. Oprócz eventów odbywających się na asfalcie, wprowadzono też te mające miejsce na szutrze lub nawierzchni mieszanej. Część aktywności nie jest jednak bezpośrednio powiązana z ogólną rywalizacją i branie w nich udziału owocuje jedynie dodatkowymi środkami finansowymi lub samochodami. Najciekawszymi z nich są zawody pokazowe, w których pokonać musimy samolot, helikopter lub balon, za co otrzymujemy pojazd, którym właśnie prześcignęliśmy latający obiekt. Nie zabrakło też multiplayera, z takimi ciekawostkami, jak tryby Zarażony i Król.

Model jazdy nie odszedł mocno od tego, z czym mieliśmy doświadczenia w Forza Motorsport, ale stał się bardziej zręcznościowy, nastawiony na nieskrępowaną zabawę i poczucie wolności towarzyszące mknięciu po drogach i bezdrożach Kolorado. Nadmiernej irytacji i konieczności powtarzania wyścigów zapobiega także znany już system cofania czasu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Forza Horizon

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper