Need for Speed Shift

Need for Speed Shift

7,2
269 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS3 7.4
X360 7.3
PSP 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Slightly Mad Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
15.09.2009
Europa:
18.09.2009
Polska:
18.09.2009
Producent:
Slightly Mad Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
15.09.2009
Europa:
18.09.2009
Polska:
18.09.2009

Need for Speed Shift - opis gry

Need for Speed Shift to gra studia Slightly Mad, wydana w sierpniu 2009 roku. Pozycja ta ukazała się na komputery osobiste, konsole PlayStation 3 i Xbox 360. W nieco zmienionej wersji produkcja pojawiła się także na PlayStation Portable oraz platformach mobilnych, między innymi iOS i Android. Need for Speed Shift doczekało się drugiej części - gry Shift 2: Unleashed która pojawiła się w roku 2011.

Seria Need for Speed jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii. Korzenie NfS sięgają roku 1994. Od tego czasu, gry z tej serii kojarzone są z wyścigami typowo zręcznościowymi. Slightly Mad Studios, w przypadku gry Need for Speed Shift, postanowiło zerwać z tą tradycją. Shift stał się grą, która jest hybrydą, czymś pomiędzy wyścigami w pełni symulacyjnymi a zręcznościowymi. Patrząc na wyniki sprzedaży, taka mieszanka przyjęła się świetnie - mowa o czterech milionach sprzedanych kopii.

Dalsza część tekstu pod wideo


Shift wyposażony został w zupełnie nowy model jazdy, który powinien zadowolić graczy szukających zręcznościowego stylu jazdy (ci mogą włączyć różne asysty, jak kontrola trakcji czy ABS), ale także tych bardziej wymagających, którzy cenią symulacyjne walory w tego typu produkcjach. Dodatkowo, w grze zaimplementowany jest nowy, widowiskowy model zniszczeń. Mało tego - ścigać możemy się również w trybie wieloosobowym.


Samochód możemy prowadzić z perspektywy pierwszej osoby, a kokpity są realistycznie odwzorowane. Poczucie prędkości jest pełne realizmu, a sztuczna inteligencja rywalizujących z nami kierowców da nam popalić na kilkunastu prawdziwych oraz fikcyjnych torach - jak Spa Francorchamps, Silverstone czy Nordscheleife. Do dyspozycji dostaniemy 60 licencjonowanych modeli samochodów, od Forda Focusa ST do Bugatti Veyrona czy Koenixegga CCX.


Gra powinna zadowolić szeroki krąg osób zainteresowanych serią Need for Speed. Nie jest to typowy symulator, od którego odbiją się osoby, które wcześniej grały tylko w zręcznościowe wyścigi. Shift to udana hybryda, amatorzy powinni się odnaleźć bez problemu w tej produkcji, a gracze szukający wyzwania, po prostu wyłączą wszystkie asysty i stawią czoła wyzwaniu.

Wideo - Need for Speed Shift

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper