ChuChu Rocket!

ChuChu Rocket!

7,3
21 oceny

Ocena wg platformy:

DC 7.2
GBA 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.1999
Europa:
2000
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.11.1999
Europa:
2000

ChuChu Rocket! - opis gry

ChuChu Rocket! to gra logiczna wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na Dreamcasta (był dorzucany za darmo do europejskiego modelu konsoli), a potem został przeniesiony m.in. na Game Boy Advance.

Zasady gry są bardzo proste. Nasze zadanie polega na przeprowadzeniu grupy myszek (zwanych chuchu) do wyjścia, czyli rakiet, i unikaniu zagrożenia ze strony kotów (zwanych kapukapu). Zwierzaki poruszają się po ustalonych ścieżkach, a w razie natknięcia się na jakąś przeszkodę zawsze skręcają w prawo. Żeby odpowiednio nakierować chuchu, musimy ustawiać na planszy strzałki.

Gra stawia przede wszystkim nacisk na multiplayer. Grać mogą maksymalnie cztery osoby (dotyczy to zarówno wersji z DC, jak i GBA). Zasady są z grubsza te same co w singlu, choć dodać warto, iż jeden gracz może rozmieścić na planszy maksymalnie trzy strzałki. I nie może ich ustawić na strzałkach przeciwnika. Strzałki znikają jednak po pewnym czasie.

Rozgrywkę urozmaicają różne rodzaje mysz. Oprócz zwykłych jest to mysz złota, która warta jest pięćdziesięciu zwykłych, oraz różowa mogąca sprokurować jakieś wydarzenie - pozytywne bądź negatywne. Jest w stanie np. zrzucić koty w newralgiczne dla rywali miejsce, wyeliminować je wszystkie lub zamienić pozycje graczy uczestniczących w rywalizacji.

ChuChu Rocket! w wersji na DC może się pochwalić funkcjami sieciowymi, które swego czasu dawały możliwość tworzenia i dzielenia się levelami. Oprócz tego dostępny jest też Stage Challenge, specjalny tryb z 25 wyzwaniami polegającymi np. na przeprowadzeniu wszystkich myszy do rakiet, sprawieniu by wszystkie chuchu zeżarł kot albo doprowadzeniu kotów do rakiet strzeżonych przez sztuczną inteligencję.

Wersja na GBA nie posiada oczywiście funkcji sieciowych, ale twórcy dodali w niej nowe tryby (jak Team Battle i Puzzle Mode) oraz 2500 leveli stworzonych przez posiadaczy DC.

Wideo - ChuChu Rocket!

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper