Kula World

Kula World

7,4
57 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Design Sweden
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
14.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.1998
Europa:
07.1998
Producent:
Game Design Sweden
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Śr. czas:
14.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.1998
Europa:
07.1998

Kula World - opis gry

Kula World to gra logiczna, w której gracz kontroluje piłkę plażową starając się przebić przez trójwymiarowe labirynty zawieszone wysoko nad ziemią. Za jej produkcję odpowiada Game Design Sweden AB, tytuł ukazał się na PlayStation w 1998 roku ciesząc się uznaniem graczy i recenzentów.

Na każdym poziomie, składającym się z bloków w kształcie sześcianu, nasze zadanie polega na odnalezieniu kilku kluczy i dotarcie z nimi do wyjścia sterując piłką plażową. Zbierać można również monety, owoce i diamenty.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Podczas rozgrywki zadanie urozmaica zmieniająca się na bieżąco grawitacja zależna od ruchu i pozycji piłki. Z czasem pojawiają się nowe przeszkody i elementy tworzące poziomy np. kolce blokujące drogę, lodowe bloki rozpędzające piłkę lub bloki zapadające się pod jej ciężarem. Na przejście każdego etapu otrzymujemy pewną ilość czasu, który można na chwilę zatrzymać zgarniając klepsydry. Pojawiają się również różnokolorowe pigułki. Żółto-czerwona przyspiesza licznik spowalniając zarazem nasze ruchy, z kolei fioletowo-niebieska sprawia, iż piłka odbija się w niekontrolowany sposób i przestaje nam sprzyjać grawitacja.

 

Zbieractwo nagradzane jest dostępem do bonusowych etapów, w których należy aktywować wszystkie bloki turlając się po nich. Zebrać należy pięć owoców, by otrzymać do nich dostęp. Kolekcjonowanie przedmiotów nabija też licznik punktów, które kurczą po najechaniu na jakąś przeszkodę. Jeśli spadną poniżej zera, gra dobiega końca.

 

Kula World oferuje tryb dla dwóch graczy, a w nim dwa warianty zabawy. Jest to time trial, gdzie ścigamy się ze znajomym kto szybciej zaliczy dany etap, oraz copycat, w którym jedna osoba wykonuje dwa ruchy, a druga musi je powtórzyć i dodać kolejne dwa od siebie. Przegrywa ten, kto pierwszy popełni błąd.

 

Warto wspomnieć, iż muzykę do Kula World napisał szwedzki zespół Twice a Man. Była to także jedna z pierwszych gier, które wykorzystywały funkcje Dual Shocka. Jej cyfrową wersję udostępniono po latach na PS Store.

Wideo - Kula World

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper