Bomberman Online

Bomberman Online

8,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

DC 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.10.2001
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.10.2001

Bomberman Online - opis gry

Bomberman Online to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Hudson Soft i wydana przez Segę na Dreamcasta. Tytuł ukazał się w 2001 roku i oficjalnie nigdy nie opuścił Stanów Zjednoczonych.

Gra wzbogaca formułę Bombermana o funkcje sieciowe, choć produkcja posiada sporo ciekawych trybów. Twórcy pomyśleli też oczywiście o graczu, którego niekoniecznie kręcą wieloosobowe potyczki. Z myślą o nim zaimplementowano tryb fabularny. Historia w nim przedstawiona opowiada o zmaganiach Bombermana, który stara się odzyskać tytuł bohatera planety Bomber.

 

Rozgrywka to coś, co powinien rozpoznać każdy, kto w przeszłości miał styczność z serią Hudson Soft. Nasz podopieczny trafia na plansze wypełnioną różnymi przeszkodami i przeciwnikami. Jego najważniejszą bronią są bomby, którymi likwiduje przeszkadzajki, choć musimy uważać, by eksplozja nie bombermana do piachu. Od czasu do czasu pojawiają się również power-upy ułatwiające nam zadanie w ten bądź inny sposób.

 

Najważniejszą atrakcją gry są oczywiście tryby sieciowe. Jeszcze przed wyruszeniem w świat możemy (a właściwie musimy) stworzyć nasz avatar, decydując o jego wyglądzie. Wraz z postępami w trybie fabularnym otrzymujemy nowe elementy służące do kreowania wizerunku.

 

Online (ogólnie multi) oferuje w sumie pięć wariantów rozgrywki. Pierwszy to Survival Rule, czyli tradycyjny deathmatch. Wygrywa ten, kto ostatni pozostanie na nogach. Drugi jest Hyper Bomb Rule, także deathmatch, ale zasady ulegają w nim zmianom. Musimy bowiem zebrać trzy specjalne power-upy, a następnie wcisnąć przycisk znajdujący się na środku planszy (gigantyczna eksplozja wytrzebi wówczas rywali). Submarine Rule przypomina grę w statki (musimy podkładać bomby w odpowiednich miejscach), w Panel Paint Rule musimy przejąć jak najwięcej pól ‘kolorując’ je eksplozjami, a w Ring Match Mode zdobyć jak najwięcej punktów, które otrzymujemy za eliminowanie przeciwników.

 

Oczywiście tryby sieciowe nie są już dostępne. Serwery wyłączono w 2003 roku.

Wideo - Bomberman Online

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper