Mortal Kombat: Armageddon

Mortal Kombat: Armageddon

6,4
65 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 5.8
PS2 6.4
XBOX 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20.5 godzin
Liczba graczy:
1-8

Mortal Kombat: Armageddon - opis gry

Mortal Kombat: Armageddon to siódma część kultowego cyklu, która ukazała się na PlayStation 2 i Xboksie (ta druga wersja tylko w USA) w 2006 roku, a kilka miesięcy później także na Wii. Gra pochwalić się może imponującą liczbą postaci i kilkoma świeżymi smaczkami.

Materia spajająca wymiary wchodzące w skład uniwersum Mortal Kombat została zagrożona przez zamieszkujących je wojowników. Ich potęga stała się tak wielka, iż zachwiała fundamentami światów, na co zareagowali Starzy Bogowie domagając się rozwiązania problemu. W międzyczasie w olbrzymim kraterze na terenie Edenii odbywa się bitwa pomiędzy siłami dobra i zła nieomal doprowadzając do apokalipsy. W jej trakcie na polu bitwy wyrasta tajemnicza piramida stworzona przez edeńską czarodziejkę Delię, by spowolnić pościg wojowników za jej synem (bohaterem tutejszego trybu Konquest) próbującym powstrzymać nadciągającą zagładę. Rozpoczyna się ostateczna walka, która rozstrzygnie los wszystkich królestw i ich mieszkańców.

 

Midway zdołało upchnąć w Mortal Kombat: Armageddon imponującą liczbę 62 postaci i system kreacji nowych zawodników, dzięki któremu można nie tylko tworzyć nowych fighterów (od ich wyglądu zaczynając), ale i sztuki walki jakimi się posługują. Względem Deadly Alliance i Deception zmniejszona ilość tych drugich z trzech do dwóch dla każdego uczestnika turnieju. W miejscu predefiniowanych Fatality pojawiła się również mechanika pozwalająca montować swoje własne wykończenia przez dobieranie odpowiednich kombinacji przycisków.

 

Lekkiego przemodelowania doczekał się tryb "Konquest" (użyto w nim rozwiązań znanych z Mortal Kombat: Shaolin Monks), którego fabuła obraca się wokół dwóch braci, synów wspomnianej Delii - Tavena i Daegona. Głównym bohaterem jest Taven przemierzający różne lokacje z zamiarem pokonania swojego złego brata knującego wraz z Shinokiem i klanem Czerwonego Smoka. Innym dodatkiem są wyścigi gokartów "Motor Kombat", gdzie postacie w wersji super-deformed ścigają się na zasadach znanych z Mario Kart. Tylko wersje na PlayStation 2 i Xboksa obsługują sieciową rozgrywkę.

Wideo - Mortal Kombat: Armageddon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych