Soulcalibur II

Soulcalibur II

8,5
212 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.6
XBOX 8.4
GC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Project Soul
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.03.2003
Europa:
26.09.2003
Polska:
03.10.2003
Producent:
Project Soul
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.03.2003
Europa:
26.09.2003
Polska:
03.10.2003

Soulcalibur II - opis gry

Soulcalibur II to trójwymiarowa bijatyka z postaciami, które walczą za pomocą różnego typu oręża. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, która ukazała się tylko na jednej konsoli, “dwójkę” wydano na PlayStation 2, GameCube’ie i Xboxie.

Soulcalibur II wprowadził szereg nowych rozwiązań i usprawnień do formuły, którą uznano na DC za jedną z najlepszych bijatyk wszech czasów.

Jeśli chodzi o trzon rozgrywki, w “dwójce” łatwiej jest teraz wykonywać side-stepy i uniki, na arenach pojawiły się ściany i umiejętności robiące z nich użytek, wprowadzono trzystopniowy system Soul Charge (używany gdy zetkną się ze sobą bronie zawodników), Guard Break (pozwala przebić blok rywala i wyprowadzić cios) oraz zmieniono założenia Guard Impact (kontratak).

Soulcalibur II może się także poszczycić sporą ilość trybów. Do wyboru mamy np. standardowe dla bijatyk Arcade, Team Battle, Time Attack, Survival i Training. Każdy z nich ma wersję Extra pozwalającą na użycie broni innych niż podstawowe. Oprócz tego udostępniono jeszcze Museum (pozwala przeglądać artworki i filmy), pokaz broni w Weapon Exhibition, Profile Viewer pozwalający zapoznać się z historiami bohaterów i Battle Theater (pokaz; postacie kontroluje konsola).

Podobnie jak w Soul Blade, zawodnicy mają do dyspozycji więcej niż jedną broń. Przypada ich dwanaście na jedną postać. Każda ma swoją historię, opisujące ją cechy i specjalne umiejętności. Są wśród nich “Ultimate Weapons” i “Joke Weapons”. Ten drugi typ zbytnio nie nadaje się do walki, ale śmiesznie wygląda i wydaje zabawne dźwięki.

W grze pojawia się łącznie 25 postaci, trzynaście z nich posiada przy tym przynajmniej po trzy stroje. Nowi to Cassandra, Raphael, Talim i Yun-seong. Jest także Charade - tutejsza wersja Edge Mastera z Soul Blade. Wracają m.in. Cervantes, Ivy, Kilik, Maxi, Mitsurugi, Seung Mina, Sophitia, Taki, Voldo, Xianghua i Yoshimitsu. Warto dodać, iż każda wersja SC2 posiada unikalną postać. Na PS2 był to Heihachi Mishima z Tekkena, na Xboxie Spawn, a na GC Link z serii The Legend of Zelda.

Wideo - Soulcalibur II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper