Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

8,0
47 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 8.0
PS2 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spike
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.10.2006
Europa:
03.11.2006
Producent:
Spike
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.10.2006
Europa:
03.11.2006

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 - opis gry

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Spike i wydana w Europie przez Atari na PlayStation 2 i Wii. Gra bazowała na bardzo popularnej mandze autorstwa Akiry Toriyamy o tym samym tytule.

Liczba postaci w Budokai Tenkaichi 2 przekracza setkę (na Wii dochodzi dodatkowa jeszcze bonusowa piątka), choć, oczywiście, w niektórych przypadkach mamy do czynienia z wariacjami (innymi formami) niektórych bohaterów. Każdego cechują jednak inne parametry i umiejętności. Produkcja Spike pozwala nam rozegrać epizody znane nie tylko z kart mangi i z anime, ale także z filmów pełnometrażowych oraz z trzeciej serii, czyli Dragon Ball GT.

 

Akcję obserwujemy z kamery ustawionej za plecami podopiecznego. Środowisko, w którym toczą się starcia, jest w pełni trójwymiarowe oraz zniszczalne. Używając konkretnych przycisków możemy skupić się na przeciwniku bądź zacząć zwiększać energię Ki. Służy ona do odpalania lepszych technik. Oprócz Ki towarzyszy nam jeszcze jeden wskaźnik - Blast Stock. Różnica pomiędzy nim a Ki jest taka, że regeneruje się samoczynnie, ale też pozwala odpalać lepsze techniki, chociaż głównie o charakterze defensywnym.

 

System walki został rozbudowany względem poprzedniej części. Największą zmianą jest dodanie transformacji dostępnych do przeprowadzenia w trakcie starcia. Są wśród nich nawet fuzje, lecz obwarowano je konkretnymi wymaganiami - mianowicie musimy wybrać odpowiedni wariant rozgrywki, w tym przypadku Tag, i dobrać 'kompatybilne' ze sobą postacie. Przykładem takiej techniki jest Vegito - fuzja Goku i Vegety.

 

Oprócz trybu fabularnego, w którym grać można nawet przez kilkadziesiąt godzin, dorzucono też inne warianty, np. turniej i Ultimate Battle Z, czyli serię swego rodzaju wyzwań. Do tego dochodzi też jeszcze encyklopedia oraz opcja kustomizacji postaci.

Wideo - Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper