Dead or Alive 3

Dead or Alive 3

8,3
53 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
17.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.11.2001
Europa:
14.03.2002
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
17.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.11.2001
Europa:
14.03.2002

Dead or Alive 3 - opis gry

Dead or Alive 3 to bijatyka wyprodukowana przez studio Team Ninja i wydana przez Tecmo w 2001 roku. Tytuł ukazał się tylko na Xboksie, będąc tytułem startowym podczas premiery pierwszej konsoli Microsoftu.

Dead or Alive 3 w momencie premiery -- i spory czas po niej -- było zdecydowanie najlepiej wyglądającą bijatyką na rynku, jednak mimo przesiadki na wyraźnie mocniejszy sprzęt Team Ninja nie zmieniło wiele w kwestii gameplayu. Twórcy mieli inne ambicje. Ich założeniem było uczynić grę bardziej przystępną dla początkujących, dlatego ułatwiono wykonywanie przechwytów (zadają one teraz mniej obrażeń) i zmniejszono nacisk na umiejętność klepania combosów. Podobnie jak w “dwójce” za poszczególne czynności (cios ręką, nogą, rzut) odpowiadał jeden przycisk, co umożliwiało prowadzenie widowiskowych pojedynków bez potrzeby ślęczenia w trybie Practice. Novum było również to, że zawodnicy mogli swobodnie poruszać się po arenie starć (tak jak poprzednio wykonanych z ogromną dbałością o szczegóły i ze zniszczalnymi elementami otoczenia) w stylu gier z serii Soulcalibur.

Postaci do wyboru było szesnaście, z czego cztery zupełnie nowe. Lista prezentowała się następująco: Ayane, Bass Armstrong, Bayman, Ein, Gen Fu, Helena Douglas, Jann Lee, Kasumi, Leifang, Leon, Ryu Hayabusa, Tina Armstrong, Zack, Brad Wong, Christie, Hayate i Hitomi. DOA3 posiadało fabułę, ale odgrywała ona marginalną rolę kontynuując wątki z części drugiej, gdzie Hayabusa pokonał pochodzącego z zaświatów Tengu (bossa), choć ten mimo to zdążył wprowadzić świat w stan chaosu.

Trzecia odsłona Dead or Alive ukazała się najpierw w Stanach Zjednoczonych, co dla tamtejszych graczy miało pewne konsekwencje - Japończycy i Europejczycy, którzy musieli swoje odczekać, otrzymali bowiem bardziej rozbudowaną wersję. Znalazło się w niej nowe intro, stroje, tryb Time Attack, poczyniono także zmiany w gameplayu wprowadzając nowe ciosy i zmieniając charakterystykę sporej ilości dotychczasowych ataków.

Wideo - Dead or Alive 3

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper