Marvel Super Heroes

Marvel Super Heroes

7,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.0
SAT -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.09.1997
Europa:
12.1997
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.09.1997
Europa:
12.1997

Marvel Super Heroes - opis gry

Marvel Super Heroes to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a następnie został przeniesiony na konsole: PlayStation, Saturn oraz PlayStation 3 i Xbox 360 (jako część składanki Marvel vs. Capcom Origins).

Fabularnie gra bazuje na serii komiksów pt. The Infinity Gauntlet wydawanych przez Marvel. Superbohaterowie oraz ich antagoniści stają tu do walki o tzw. infinity gems, klejnoty, które Thanos chce wykorzystać do podboju wszechświata.

 

Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia ze standardową dwuwymiarową bijatyką. Rzecz sprowadza się do tego, by pozbawić oponenta paska jego energii. Pojedynek wygrywamy jeśli uda nam się tego dokonać dwukrotnie. Marvel Super Heroes wprowadza jednak ciekawe elementy, które wyróżniają tę grę na tle konkurenci. Po pierwsze, podczas walk towarzyszy nam specjalny wskaźnik, który po nabiciu pozwala odpalać najpotężniejsze combosy. Po drugie, i to jest istotniejsze, zaimplementowano tu system związany ze wspomnianymi na wstępie klejnotami. Klejnotów jest sześć rodzajów i możemy je zgarnąć spełniając odpowiednie wytyczne (w zależności od trybu), np. zadając przeciwnikowi pierwszy celny cios. Świecidełka wpływają przez pewien czas na parametry zawodnika. Klejnot o nazwie “power” podnosi jego siłę, “time” przyspiesza ruchy, “space” zwiększa wytrzymałość, “soul” regeneruje energię, “reality” ‘podpina’ pod ataki dodatkowy efekt związany z jakimś żywiołem (płomienie, błyskawice, lód), a “mind” pozwala odnowić wskaźnik super attack gauge.

 

Klejnoty dają też jeszcze inne efekty, które różnią się zależności od, która postać ich używa. Dla przykładu Spider-Manowi z klejnotem “power” pomaga jego sobowtór.

Wideo - Marvel Super Heroes

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych