Mortal Kombat Trilogy

Mortal Kombat Trilogy

7,9
93 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PSone 7.8
N64 8.0
SAT 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.09.1996
Europa:
06.12.1996
Producent:
Midway Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
30.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.09.1996
Europa:
06.12.1996

Mortal Kombat Trilogy - opis gry

Mortal Kombat Trilogy to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Midway Games na PC, PlayStation, Nintendo 64 i Segę Saturn (za konwersję na sprzęt Sony i Segi odpowiadały inne studia). Grę można określić jako kompilację trzech pierwszych części serii wzbogaconą o zupełnie nowe elementy.

Mortal Kombat Trilogy bazuje na trzeciej części serii. W grze pojawiają się wiele postaci znanych z trzech pierwszych odsłon oraz zupełnie nowe twarze. “Trylogia” doczekała się także nowych gameplayowych rozwiązań.

 

Nowy jest chociażby wskaźnik Aggressor, który wypełnia się w trakcie pojedynku. Gdy dobrnie do końca możemy aktywować stan, w którym nasz zawodnik jest w stanie poruszać się szybciej i zadawać większe obrażenia. Inną nowością są Brutality, czyli składające się z jedenastu uderzeń sekwencje ciosów doprowadzające do eksplozji przeciwnika. Tak jak w przypadku chociażby ikonicznych fatalitów, odpala się je by dobić rywala.

 

MK Trilogy oferuje naprawdę pokaźną liczbę postaci, spośród których wielu nie pojawiło się w trzeciej części. Jest tu m.in. Johnny Cage, Scorpion, Kano, Mileena, Goro, Kintaro i inni (ponadto grywalny jest np. Shao Kahn). Wielu znanych zawodników doczekało się rozbudowania listy umiejętności o nowe ciosy, rzuty itd.  Także liczba aren jest bardzo pokaźna i zawiera wszystkie plansze obecne w “dwójce”, “trójce” i w Ultimate Mortal Kombat 3.

 

Niektóre wersje “trylogii” nieco się od siebie różnią. Na PlayStation i Saturnie gracze mieli większy wybór. Nie tylko większa była liczba postaci, ale też tu o ówdzie pojawiały się alternatywne ‘formy’ kilku zawodników. Wersja na Nintendo 64 niestety odstawała przez nośnik danych, który nie był w stanie pomieścić całej zawartości. Z drugiej strony posiadacze tego sprzętu mogli liczyć na nieobecną gdzie indziej Khameleon, postać kopiującą style niektórych zawodniczek.

Wideo - Mortal Kombat Trilogy

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper