Street Fighter Alpha 3

Street Fighter Alpha 3

8,1
88 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.4
PSone 8.3
DC 8.3
GBA 8.5
SAT 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
49 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.01.2006
Europa:
10.03.2006
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
49 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.01.2006
Europa:
10.03.2006

Street Fighter Alpha 3 - opis gry

Street Fighter Alpha 3 to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Capcom. Tytuł był trzecią częścią miniserii Alpha i wprowadził do niej sporo zmian. Ukazał się na PlayStation, Segę Saturn, Dreamcasta, GameBoy Advance oraz PlayStation Portable.

Największa rewolucja to wyeliminowanie trybów Auto i Manual z poprzednich części serii. Zamiast tego gra oferuje trzy style zwane “-izmami”. Standardowy, zwany A-ism, daje dostęp do trzyczęściowego paska Super Combo i kilku ataków tego rodzaju. X-ism oparto na rozwiązaniach znanych z Super Street Fighter II Turbo, gdzie gracz miał jednoczęściowy pasek Super Combo i jeden potężny atak. Nie mógł jednak blokować w powietrzu i używać Alpha Counterów. Trzeci styl, V-ism, umożliwiał tworzenie własnych kombinacji ciosów (custom combo).  

Nowością był także wskaźnik Guard Power Gauge, który kurczył się z każdym blokiem. Gdy doszedł do końca, zawodnik był bezbronny w razie ataku. Zmiany dotyczyły natomiast sposobu wykonywania Super Combo (w stylu A-ism), którego siła zależała teraz raczej od siły ataku pod użytym do jego wykonania przyciskiem (a nie samej ilości przycisków). Inaczej wykonywało się też rzuty (wciskając dwa przyciski odpowiedzialne za ciosy rękami lub nogami).

Capcom dał nam do wyboru osiemnaście postaci z poprzednich części Street Fighter Alpha, a także kilka nowych-starych (ze SFII i pochodnych), jak Cammy, E.Honda, Blanka, Balrog, Vega, T-Hawk, Dee Jay, Guile i Fei Long. Zupełnie nowi byli R.Mika, Sakura, Cody z Final Fight oraz Juni i Juli. Wersje z Game Boy Advance i PSP oferowały ponadto kilku dodatkowych zawodników, np. Ingrid z Capcom Fighting Evolution.

Gra posiadała standardowe dla bijatyk warianty rozgrywki (Arcade, Versus, Training), a także World Tour, w którym nasz podopieczny podróżuje po świecie pojedynkując się z napotkanymi rywalami. Może uczyć się wówczas nowych umiejętności i rosnąć w siłę. Takiego 'wychowanka' da się następnie przenieść do innych trybów.

Wideo - Street Fighter Alpha 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper