Darkstalkers 3

Darkstalkers 3

6,9
10 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.7
SAT 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.11.1998
Europa:
1999
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.11.1998
Europa:
1999

Darkstalkers 3 - opis gry

Darkstalkers 3 to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a następnie został przeniesiony na PlayStation i Segę Saturn (ta druga wersja ukazała się tylko w Japonii).

Po przedwczesnej śmierci w zaświatach odradza się Jedah, miejscowy arystokrata. Widząc ich marny stan postanawia stworzyć je na nowo. W tym celu tworzy nowy wymiar, Majigen, i zaprasza do niego dusze wybitnych wojowników, którzy mają być godni zamieszkania w nowym, lepszym świecie.

W Darkstalkers 3 pojawiają się postacie znane z dwóch poprzednich odsłon serii. Wyjątki są tylko trzy, choć zamiast nieobecnych pojawiły się cztery zupełnie nowe twarze. W grze nie mamy do czynienia z tradycyjnym podziałem na rundy. Zamiast tego zawodnicy dysponują oddzielnymi paskami energii (standardowo są dwa). Co więcej, prócz nich podczas rozgrywki uraczymy także specjalny wskaźnik pozwalający (po napełnieniu) odpalać tzw. EX combos. Są to potężniejsze, zdecydowanie bardziej widowiskowe ‘wersje’ specjalnych ataków.

“Trójka” wprowadza oczywiście kilka nowości do systemu walki znanego z poprzedników. Nowy jest auto-block, a także możliwość natychmiastowego doskoczenia do przeciwnika (pursuit attack), który uprzednio został przez nas powalony. Nowa jest również mechanika Dark Force. W Darkstalkers 3 znajdziemy dwa jej rodzaje. Pierwszy to Dark Force Change pozwalający zmienić warunki na arenie, a przy tym zregenerować praktycznie każdą ilość zdrowia. Dark Force Power z kolei umożliwia wykorzystanie dodatkowych mocy, np. przyzwania pomocnika.

Gra oferuje różne warianty rozgrywki. Warto wspomnieć zwłaszcza o trybie fabularnym, na który położono większy nacisk niż ostatnio, oraz Original Character gdzie rozwijamy stopniowo wybraną postać. Ten drugi tryb daje możliwość odblokowania przeróżnych ciekawych bonusów.

Wideo - Darkstalkers 3

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper