Capcom vs. SNK: Millennium Fight 2000

Capcom vs. SNK: Millennium Fight 2000

8,1
11 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.7
DC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.09.2000
Europa:
15.12.2000
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.09.2000
Europa:
15.12.2000

Capcom vs. SNK: Millennium Fight 2000 - opis gry

Capcom vs. SNK: Millennium Fight 2000 dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później (już z dopiskiem “Pro”) trafił na konsole Dreamcast oraz PlayStation.

Jak sugeruje sam tytuł, w grze pojawiają się postacie znane z produkcji obu Capcomu i SNK. W sumie jest ich ponad trzydzieści, a w wersji konsolowej pojawią się dwie nowe-stare twarze - Joe Higashi (Fatal Fury) oraz Dan Hibiki (Street Fighter Alpha). Historia  kręci się wokół turnieju Millennium Fight 2000, który organizują dwie najpotężniejsze organizacje na świecie, tj. Garcia Financial Clique i Masters Foundation.

Dostępne w grze postacie podzielone są na cztery grupy. Grupa pierwsza to ci charakteryzujący się najsłabszą obroną i atakiem, grupa druga posiada przeciętne parametry, grupa trzecia niezłe, a grupa czwarta, w której skład wchodzą tylko trzej zawodnicy, to najwięksi wymiatacze. Wybrać do walki możemy nawet cztery postacie, ale muszą one reprezentować odpowiednią grupę i zachowywać proporcje. Pierwszy lepszy przykład - z pierwszej grupy wybrać można aż czterech zawodników, ale z czwartej tylko jednego.

W grze zaimplementowano patent zwany “Grooves”. Najogólniej rzecz biorąc są to style rozgrywki, które możemy wybrać przed rozpoczęciem zmagań. Do wyboru są dwa - jeden przygotowany dla fanów produkcji Capcom, drugi dla fanów SNK. W zależności od decyzji inaczej działa specjalny wskaźnik obecny na dole ekranu. W stylu capcomowskim mamy trzy levele specjali, natomiast w drugim przypadku wzorem King of Fighters ‘94 nabijamy wskaźnik wciskając dwa przyciski.

Systemowi walki bliżej z kolei do gier SNK. W ich trakcie używamy czterech przycisków odpowiedzialnych za słabe i mocne uderzenie pięścią/nogą. Pozostałe umiejętności, o których warto napomknąć, to Roll (włączany po wciśnięciu przycisków odpowiedzialnych za słaby atak pięścią i nogą), który sprawia, że podopiecznemu łatwiej unikać ataków przeciwnika, Tech Throw, tj. ucieczka z rzutu, oraz Dash.

Wideo - Capcom vs. SNK: Millennium Fight 2000

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper