Wave Race: Blue Storm

Wave Race: Blue Storm

7,6
16 oceny

Ocena wg platformy:

GC 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NST
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.09.2001
Europa:
03.05.2002
Producent:
NST
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.09.2001
Europa:
03.05.2002

Wave Race: Blue Storm - opis gry

Wave Race: Blue Storm to gra wyścigowa z udziałem skuterów wodnych wyprodukowana przez amerykańskie Nintendo Software Technology. Blue Storm było kontynuacją Wave Race 64, tytuł ukazał się w dniu premiery GameCube’a.

W Blue Storm mamy do wyboru kilka trybów zabawy. Główny to Championship, czyli mistrzostwa, do niego dochodzi jeszcze Time Attack, Stunt Mode (konkurs w którym staramy się zdobyć jak największą liczbę punktów za wykonywane triki), multiplayer dla czterech osób i Free Roam, gdzie możemy popływać po odblokowanych trasach bez limitu czasowego.

 

Jeśli chodzi o mistrzostwa, na początku wybieramy jedną z ośmiu postaci, a następnie trasę posiłkując się przy tym informacjami o pogodzie. Zawody składają się z kilku wyścigów, my natomiast mamy możliwość, by zadecydować od którego zacząć. Jeśli np. w danym momencie nie pasuje nam pogoda na jednej trasie, możemy wybrać inną.

 

Pierwszy wyścig mistrzostw zaczynamy startując z ostatniego miejsca. Przy następnych nasza pozycja na starcie zależy od tego, które miejsce zajęliśmy poprzednim razem. Tak jak w Wave Race 64, musimy nie tylko zważać na rywali, ale także omijać boje - czerwone z prawej strony, żółte z lewej. Stosując się do tej zasady nabijamy turbo. Pomijanie boi sprawia, że wskaźnik zań odpowiedzialny się kurczy. Nagminna recydywa kończy się zaś dyskwalifikacją. Turbo da się też nabijać wykręcając triki podczas rywalizacji.

 

Wspomniane warunki pogodowe mają olbrzymie znaczenie. Gdy pogoda nie sprzyja, robi się trudniej ze względu na deszcz i wzburzone fale. Nasze umiejętności są wówczas wystawiane na dużą próbę. Co ciekawe, warunki na trasach nie są skryptowane, toteż wyścig za każdym razem może wyglądać inaczej. Pogoda to jednak nie wszystko. Losowo otwierają się też skróty, których właściwie wykorzystanie jest w stanie zadecydować o ostatecznych rozstrzygnięciach.

 

W zależności od pozycji na mecie (wciąż mowa o Championship) nagradzani jesteśmy stosowną liczbą punktów dodawanych w klasyfikacji generalnej. Wygrywamy, jeśli na koniec mistrzostw uzbieramy ich najwięcej.

Wideo - Wave Race: Blue Storm

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych