Super Mario Kart

Super Mario Kart

8,2
32 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.08.1992
Europa:
21.01.1993
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.08.1992
Europa:
21.01.1993

Super Mario Kart - opis gry

Super Mario Kart to gra wyścigowa reprezentująca gatunek kart-racerów, w której rywalizacja odbywa się z udziałem postaci znanych z uniwersów Nintendo. Super Mario Kart to pierwsza część serii, która po latach stała się jedną z najważniejszych marek firmy z Kyoto. Tytuł trafił na SNES-a w 1992 roku.

W grze mamy do wyboru osiem postaci, które ścigają się po torach rodem z innych produkcji Nintendo. Tytuł oferuje tryby singlowe i wieloosobowe. Podczas wyścigu naszym celem jest dojechać do mety na pierwszym miejscu, lecz zadanie to urozmaicają porozrzucane po torach power-upy, które da się podzielić na wspomagające i ofensywne. Każdy z dostępnych zawodników posiada ponadto jakieś swoje unikalne moce. Oprócz rozmaitych dopałek zbierać można również monety zwiększające maksymalną prędkość albo chroniące nas przed wpadnięciem w poślizg (monetę po ewentualnym incydencie tracimy).

 

Super Mario Kart posiada kilka wariantów zabawy. Najważniejszy z nich to Mario Kart GP. Początkowo mamy w nim do wyboru trzy puchary składające się z pięciu wyścigów po pięć okrążeń. Po wygraniu wszystkich otrzymujemy dostęp do czwartego, a jeśli zwyciężymy także i w nim odblokujemy trzeci poziom trudności. Podczas turniejowej rywalizacji gromadzimy punkty, które otrzymujemy za zajęcie jednej z czterech pierwszych pozycji (na osiem). Ukończenie wyścigu poniżej czwartego miejsca sprawia, że zawody musimy powtarzać. Na końcu zwycięża ten, kto zgarnie największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej.

 

Oprócz tego jest jeszcze Time Trial (jazda na czas) oraz trzy tryby wieloosobowe. Razem ze znajomym możemy rozegrać pojedynczy wyścig, turniej lub wziąć udział w starciu na jednej z czterech specjalnych aren. W Battle Mode, bo tak się ten wariant nazywa, o stanie naszego pojazdu informują baloniki (rozpoczynamy z trzema), które znikają ilekroć otrzymamy obrażenia zadane przy pomocy power-upów.

Wideo - Super Mario Kart

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper