The Witness

The Witness

7,6
54 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
PS4 7.5
XONE 7.2
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Thekla
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
26.01.2016
Europa:
26.01.2016
Producent:
Thekla
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
26.01.2016
Europa:
26.01.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: The Witness (PS4)
9.0
Recenzja: The Witness (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

The Witness - opis gry

The Witness to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Thekla założone przez Jonathana Blowa. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, na PlayStation 4, Xbox One oraz na urządzeniach mobilnych.

W The Witness wcielamy się w bezimienną postać, która trafia na tajemniczą wyspę z równie tajemniczymi obiektami. Akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Sama wyspa jest zaś podzielona na dziesięć regionów, a w jej centralnym punkcie znajduje się góra, która jest naszym ostatecznym celem. Rozgrywka polega na rozwiązywaniu licznych łamigłówek, przy czym struktura świata jest nieliniowa dając nam sporo swobody w kwestii wyboru kolejnego wyzwania. Przykładowo jeśli gdzieś się zatniemy, będziemy mogli udać się do innej zagadki. Wszystkich łamigłówek jest ponad 650, ale do przejścia gry nie trzeba zaliczać ich wszystkich. Wspomniany na wstępie Blow wyraził przekonanie, że mniej niż jeden procent graczy odnajdzie rozwiązanie wszystkich zagadek i że uporanie się z całością może zająć nawet osiemdziesiąt godzin.

Dalsza część tekstu pod wideo

W każdym regionie wyspy zagadki kręcą się wokół pewnego motywu. Pierwsze łamigłówki pozwalają nam go poznać, a te późniejsze podnoszą poprzeczkę wyżej. Generalnie jednak wszystkie sprowadzają się do jednego - znalezienia właściwej drogi w labiryntach. Labirynty te mogą pojawiać się na porozmieszczanych na wyspie panelach albo być skonstruowane z elementów otoczenia.

The Witness oferuje więcej niż jedno zakończenie. Gra nie jest całkowicie pozbawiona fabuły, a informacje odnośnie tego, co się dzieje, odnajdujemy na taśmach rozmieszczonych w różnych zakątkach wyspy.

Wideo - The Witness

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper