The Unfinished Swan

The Unfinished Swan

7,1
87 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 6.6
PS3 7.4
PS Vita 7.6
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Giant Sparrow
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa,   PS Move
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
23.10.2012
Europa:
24.10.2012
Polska:
24.10.2012
Producent:
Giant Sparrow
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa,   PS Move
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
23.10.2012
Europa:
24.10.2012
Polska:
24.10.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: The Unfinished Swan (PS3/PSN)
8.5
Recenzja: The Unfinished Swan (PS3/PSN)
Pokaż kolejne recenzje

The Unfinished Swan - opis gry

The Unfinished Swan jest grą przygodową stworzoną przez studio Giant Sparrow i wydaną przez Sony w październiku 2012 roku na konsolę PlayStation 3. Tytuł ukazał się później też na innych platformach: PlayStation 4, PS Vita, PC i iOS.

Fabuła gry Giant Sparrow przypomina baśń. Monroe to 10-letni chłopiec, który pewnej nocy w sierocińcu budzi się i dostrzega tajemnicze drzwi, których wcześniej w jego pokoju nie było. W tym samym momencie zauważa też pomarańczowe ślady płetw, które prowadzą do nich wprost z jedynego obrazu, jaki pozostał mu po mamie - obrazu z łabędzicą. Dla chłopca to była bardzo ważna pamiątka - swoisty symbol mamy-malarki, która przez całe swoje życie nie dokończyła żadnego z trzystu swoich obrazów. Nie wahając się zbyt długo, Monroe przechodzi przez drzwi, by odnaleźć owego ptaka. Tak rozpoczyna się historia w The Unfinished Swan.

Dalsza część tekstu pod wideo

Świat, do którego trafia gracz, jest czystą bielą. Nie wiemy ani gdzie się znajdujemy, ani dokąd możemy iść, a obracając się, łatwo tracimy orientację. Jedyne, co można robić, to skakać oraz rzucać kulkami czarnej farby. Powoli świat zaczyna przybierać bardziej konkretny kształt, ale w malowaniu trzeba zachować umiar.  Zbyt duża ilość farby zamaże nam kontury i zmusi do powrotu do punktu wyjścia. Etap poruszania się po świecie i zamalowywania go jest tylko częścią całej gry. Dalej czekają równie fascynujące doznania. Gracz wkroczy m.in. do miasta, które przypomina białą makietę architektoniczną. Od tego momentu w grze zaczynają się elementy bardzo zręcznościowe, zmieszane z zagadkami logicznymi.

Oprócz niepowtarzalnej stylistyki i oprawy graficznej, klimatu The Unfinished Swan dodaje ścieżka dźwiękowa - pojedyncze, delikatne dźwięki, które doskonale pasują do bajki, którą gra Giant Sparrow przypomina. Opcjonalnie można skorzystać z kontrolera ruchowego PS Move, produkcja opatrzona została także zestawem trofeów.

Wideo - The Unfinished Swan

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper