Tokyo Jungle

Tokyo Jungle

7,1
36 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Japan Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulator życia
Śr. czas:
32 godzin
Premiery
Świat:
07.06.2012
Europa:
26.09.2012
Polska:
26.09.2012
Producent:
SCE Japan Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulator życia
Śr. czas:
32 godzin
Premiery
Świat:
07.06.2012
Europa:
26.09.2012
Polska:
26.09.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Tokyo Jungle (PS3)
8.0
Recenzja: Tokyo Jungle (PS3)

Tokyo Jungle - opis gry

Tokyo Jungle jest przygodową grą akcji z elementami survivalu wyprodukowaną przez SCE Japan Studio i wydaną przez Sony w Europie we wrześniu 2012 roku na konsolę PlayStation 3. W Europie i Ameryce Północnej gra dostępna jest tylko w dystrybucji cyfrowej, natomiast w Japonii została wydana także na Blu-ray.

Akcja Tokyo Jungle osadzona jest w niedalekiej przyszłości, gdzie z nieznanych przyczyn ludzkość wyginęła. Kwaśne deszcze i zmiany klimatyczne wpłynęły znacząco na środowisko, a jedynymi istotami, jakie przeżyły, są zwierzęta. Na ulicach Tokyo starają się przetrwać dawni przyjaciele człowieka: psy i koty - teraz drapieżnicy walczący z egzotycznymi gatunkami, które uciekły z ZOO: lwami, tygrysami czy aligatorami. Wśród cieni wielkich budowli chowają się roślinożercy: kurczaki, jelenie czy zebry. Najsłabsi, by przetrwać, muszą atakować w stadach. Natura jest bezlitosna i tak naprawdę nikt, nawet największy drapieżnik, nie może czuć się w niegdysiejszej stolicy Japonii bezpieczny.

 

W pierwszym trybie gry, Przetrwaniu, zabawa polega na tym, by przeżyć jak najdłużej jednym zwierzęciem. Początkowo gracz ma do dyspozycji tylko miniaturowego szpica - drapieżnika i jelenia - roślinożercę. Jedna minuta czasu rzeczywistego to jeden rok przetrwania w grze. Za każdą wykonaną akcję, a także czas spędzony w tym trybie, otrzymujemy pod koniec określoną liczbę punktów, które stanowią o naszej pozycji w rankingu wyników. Za punkty kupuje się też zwierzęta, które należy wcześniej odblokować, oraz akcesoria w sklepiku, podwyższające statystyki zwierzęcia. Każde zwierzę ma własne wyzwania, które sprowadzają się do robienia podobnych rzeczy. Oprócz wyzwań standardowych jedno lub dwa zadania są misjami specjalnymi, które gwarantują graczowi dużą liczbę punktów oraz odblokowują nowy gatunek. Z kolei Historia to tryb zabawy dla tych, którzy chcą rozwiązać zagadkę zniknięcia ludzkości.

 

Graficznie Tokyo Jungle nie zachwyca. Dominują szaro bure barwy, teren jest teoretycznie zróżnicowany, gdyż mamy dzielnicę wieżowców, obszar przy rzece, pola wzdłuż linii kolejowej czy park lub kanały, jednakże wszędzie widoczne są identyczne obiekty. Produkcja Japończyków okraszona została napisami w języku polskim.

Wideo - Tokyo Jungle

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper