Mafia II

Mafia II

Ocena wg platformy:

PC 8.1
PS3 7.8
X360 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
2K Czech
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
24.08.2010
Europa:
27.08.2010
Polska:
27.08.2010
Producent:
2K Czech
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
24.08.2010
Europa:
27.08.2010
Polska:
27.08.2010

Mafia II - opis gry

Mafia II jest grą przygodową z częściowo otwartym światem wyprodukowaną i wydaną przez czeską firmę 2K Games pod koniec sierpnia 2010 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. „Dwójka” jest bezpośrednim sequelem wydanego sześć lat wcześniej na PS2 i pierwszego Xboksa Mafia: The City of Lost Heaven.

Akcja gry ma miejsce w okresie między 40. a 50. rokiem minionego stulecia w fikcyjnym mieście Empire Bay. Głównym bohaterem jest Vito Scaletta, syn włoskich imigrantów. Właśnie wraca z wojska do domu, aby przekonać się, że zmarły ojciec zostawił rodzinie masę długów do spłacenia. Vito nie może patrzeć na cierpiącą siostrę, więc postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc najbliższym. Spotyka kumpla Joe, zawsze skorego do zarobienia nieco grosza. Dwójka kompanów zaczyna myśleć nad łatwym i szybkim sposobem na zarobek. Zaczynają od małych zadań w rodzaju włamania do sklepu z biżuterią, rozwożenia na stacje paliw kuponów na benzynę, czy wykonania prac dla robotników w dokach. Z czasem jednak główny bohater zaczyna poznawać bossów tamtejszego półświatka i otrzymuje coraz poważniejsze zlecenia.

Mimo otwartej struktury świata, Mafia II nie jest sandboksem w stylu ostatnich części Grand Theft Auto. Deweloper podporządkował rozgrywkę narracji, przez co Empire Bay nie oferuje nawet części atrakcji, na jakie można było trafić podczas zwiedzania Liberty City. Taki był jednak zamysł twórców, dla których opowiadana historia miała priorytetowe znaczenie. Najczęściej więc będziemy prowadzić ogień zza osłon, jak również brać udział w pościgach samochodowych. 2K Games oddało graczom bardziej symulacyjny niż arcade’owy model jazdy, aby samochody prowadziło się lekko i przyjemnie. Oprócz misji popychających fabułę do przodu, gracz może wykonywać podobnie skonstruowane zadania opcjonalne oraz poświęcić czas na kolekcjonowanie samochodów.

Deweloper wykorzystał w Mafii II silnik Illusion, obszar działań nie jest więc bardzo duży, ale rekompensuje to poziomem szczegółowości. Ścieżka dźwiękowa przygotowana przez Matusa Siroky oraz Adama Kuruca doskonale oddaje ducha Ameryki lat 40., podobnie jak świetny voice-acting klimat półświatka.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Mafia II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper