MX vs. ATV Reflex

MX vs. ATV Reflex

6,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
PS3 6.3
X360 7.0
PSP 7.0
DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rainbow Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
01.12.2009
Europa:
05.02.2010
Polska:
05.02.2010
Producent:
Rainbow Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
01.12.2009
Europa:
05.02.2010
Polska:
05.02.2010

MX vs. ATV Reflex - opis gry

MX vs. ATV Reflex to wyścigi off-roadowe, stworzone przez Rainbow Studios na PC, PS3, PSP, X360, DS-a. Tytuł został wydany w Europie w 2010 roku, przez THQ.

W MX vs. ATV Reflex gracze uczestniczą w zmaganiach motocrossowych i supercrossowych, dosiadając motocyklu crossowych oraz pojazdów ATV. Pomimo faktu, że MX vs. ATV Reflex jest częścią serii MX vs ATV, to trzeba zaznaczyć, że rzeczona produkcja Rainbow Studios wyróżniła się innym silnikiem fizycznym oraz schematem sterowania. Nowy sposób kontroli nad pojazdami, nazwany "reflex", wykorzystuje cały czas obie gałki analogowe. Lewą gałką określamy kierunek jazdy, a prawą wychylenia ciała wirtualnego jeźdźca. Taki sposób sterowania pozwala na znacznie precyzyjniejsze prowadzenie jednośladów, a przede wszystkim na dużą swobodę wykonywania trików po wyskokach.
 
Nowością w MX vs. ATV Reflex jest również deformacja podłoża, obliczana w czasie rzeczywistym. W trakcie przejazdów pojazdy tworzą muldy, koleiny i zagłębienia, które następnie mają wpływ na prowadzenie. W trybie online można bawić się w maksymalnie 12 osobowych rozgrywkach. W trybie online dostępne są również mini-gierki oraz możliwość zabawy w "gonitwę", gdzie jeden gracz prowadzi pościg, a reszta ucieka przed nim. Po zetknięciu się z innym pojazdem, role się odmieniają.
 
Gra była chwalona za ciekawe tryby rozgrywki, motocrossowy realizm i szybkie tempo jazdy. Kilka elementów MX vs. ATV Reflex było jednak krytykowanych. Przede wszystkim problematyczny okazał się system deformacji otoczenia, który czasem wywołuje nieprzewidywalność prowadzenia jednośladów i pojazdów ATV. Jako minus wskazywano również nie najlepszą oprawę wizualną. Średnia ocen MX vs. ATV Reflex z sieciowych periodyków wyniosła ok. 7,5/10.

Wideo - MX vs. ATV Reflex

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper