Pure

Pure

7,3
92 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS3 7.6
X360 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Black Rock Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
16.09.2008
Europa:
26.09.2008
Polska:
23.10.2008
Producent:
Black Rock Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
16.09.2008
Europa:
26.09.2008
Polska:
23.10.2008

Pure - opis gry

Pure jest grą wyścigową z udziałem pojazdów ATV stworzoną przez dewelopera Black Rock Studio i wydaną przez Disney Interactive Studios na jesieni 2008 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Dzięki właściwościom pojazdów ATV, autorzy mogli zaimplementować system tricków, co wyraźnie odróżnia Pure od podobnych wyścigów arcade, jak np. MotorStorm.

Model jazdy w Pure jest typowo arcade'owy i z realizmem nie ma zbyt wiele wspólnego. Bardzo ważny jest pasek przyspieszenia, który można wykorzystywać, by nadrobić dystans dzielący nas do oponentów lub im odskoczyć. Boost ładuje się za wykonywanie tricków, które z kolei zostały podzielone na trzy poziomy trudności / efektowności. Po starcie dostępne są jedynie tricki pierwszego poziomu, a więc najprostsze, ale i najsłabiej punktowane. Wystarczy wykonać trzy różne akrobacje, a odkrywa się poziom drugi z nieco dłuższymi i trudniejszymi ewolucjami. Przy bezwypadkowej jeździe gracz może osiągnąć poziom trzeci, który otwiera dostęp do tricków tak wymyślnych, że praktycznie niemożliwych do wykonywania w rzeczywistości.

Głównym trybem dla jednego gracza jest World Tour, czyli dziesięć lig (po kilka wyścigów każda) do zaliczenia. Na wstępie trzeba zbudować swój pojazd i można tego dokonać albo samemu, dodając po kolei każdą część, albo zdecydować się na maszynę wygenerowaną przez konsolę. W miarę zaliczania kolejnych wyzwań odblokowują się kolejne części do pojazdu gracza. Deweloper przygotował trzy typy wyścigów: Race (zwykły wyścig, w którym liczy się to, kto pierwszy dojedzie do mety), Sprint (gdzie nia ma miejsca na wykonywanie tricków) oraz Freestyle, w którym gracz odwiedza trasy znane z Race w celu zrobienia jak najwyższego wyniku punktowego. Pure pozwala też na zabawę kilku graczom, zarówno lokalnie, jak i online.

Oprawa graficzna Pure w momencie premiery zapierała dech w piersiach, a i dziś produkcja Black Rock Studio wygląda bardzo dobrze. Rewelacyjne oświetlenie, płynna animacja oraz ogromna liczba detali powodują, że Pure to jedne z najładniejszych wyścigów na PlayStation 3 i Xboksa 360. Obrazu całości dopełnia klimatyczny soundtrack, na który składa się dwadzieścia pięć licencjonowanych kawałków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Pure

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper