Lost in Blue

Lost in Blue

6,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.08.2005
Europa:
15.11.2005
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.08.2005
Europa:
15.11.2005

Lost in Blue - opis gry

Lost in Blue to gra przygodowa, w której celem gracza jest przeżycie na bezludnej wyspie. Powszechnie uchodzi ona za duchowego następcę Survival Kids z Game Boy Color. Tytuł wyprodukowało i wydało Konami, ukazał się on w 2005 roku na NDS-ie.

Gra koncentruje się na zmaganiach dwójki nastoletnich bohaterów, którzy w wyniku pewnych wydarzeń (tzn. sztormu, który zatopił ich statek) lądują na bezludnej wyspie. W tej sytuacji żeby przeżyć muszą z głową wykorzystywać surowce odnalezione na wyspie, szukać jedzenia, majsterkować itd. Gra jest nieliniowa, a zmagania zwieńczyć może jedno z kilku zakończeń.

 

Podczas rozgrywki często korzystamy z funkcji konsoli, ale twórcy zaimplementowali je w sposób przemyślany. Przykładem może być przygotowywanie ogniska - żeby rozpalić ogień musimy dmuchać w mikrofon. Dolny ekran dotykowy służy w produkcji Konami do poruszania się po menusach i do wchodzenia w interakcję z obiektami obecnymi na wyspie (choć używać też można standardowego sterowania). Górny przedstawia zaś różne parametry i wskaźniki - ogólny stan zdrowia, głód, pragnienie, staminę. Jeśli Keith lub Skye, czyli bohaterowie, stracą wszystkie HP, umierają. Gra wymaga od nas byśmy regularnie uczestniczyli w poszukiwaniach jedzenia i picia.

 

Oprócz rozpalania ognia w Lost in Blue wykonujemy też inne czynności występujące pod postacią minigier: kopiemy w poszukiwaniu muszelek, strzelamy z łuku polując na zwierzęta, łowimy ryby, gotujemy itd. Nasz podopieczny, Keith, musi się też zajmować Skye, ponieważ ma ona słaby wzrok i nie ze wszystkim sobie radzi. Po przejściu wątku fabularnego możemy jednak odblokować tryb, w którym historię poznajemy z perspektywy dziewczyny.

Wideo - Lost in Blue

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper