Phoenix Wright: Ace Attorney

Phoenix Wright: Ace Attorney

8,4
55 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.0
DS 8.5
Mobile 7.0
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
15.09.2005
Europa:
31.03.2006
Polska:
31.03.2006
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
15.09.2005
Europa:
31.03.2006
Polska:
31.03.2006

Phoenix Wright: Ace Attorney - opis gry

Phoenix Wright: Ace Attorney to gra przygodowa, w której gracz wcielał się w tytułowego prawnika. Za jej produkcję i wydanie odpowiadał Capcom. Tytuł ukazał się najpierw na GameBoy Advance (wersja ta nie wyszła poza Japonię), następnie trafił na NDS-a, gdzie odniósł największy sukces, a w formie odcinkowej wydano go jeszcze na Wii.

Głównym bohaterem gry jest początkujący prawnik Phoenix Wright, który pracuje w kancelarii Fey and Co. Law Offices. W swojej pierwszej sprawie broni on przyjaciela z dzieciństwa, Larry’ego Butza, przed niesłusznymi oskarżeniami o morderstwo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywkę można podzielić na dwie części: proces i dochodzenie. Podczas procesu musimy wykonywać pewne czynności, które doprowadzą nas do sukcesu. Może to być przesłuchanie świadka, przedstawienie dowodu albo wskazanie nieprawidłowości w zeznaniach. O stanie naszych poczynań informują ikonki w formie wykrzykników - jeśli stracimy wszystkie pięć (a tracimy je popełniając pomyłki), przegrywamy.

Pierwszy rozdział historii rozgrywa się tylko na sali sądowej, potem natomiast gameplay rozwija skrzydła. Nadal kierujemy poczynaniami Wrighta, ale tym razem obserwujemy akcję z perspektywy pierwszej osoby i odwiedzamy miejsca kluczowe dla sprawy. Możemy wówczas przepytywać NPC-ów (opcja Talk), przedstawić im dowody (Present), przeszukać miejsce, w którym się znajdujemy (Examine), oraz się ulotnić (Move).

Wersja na DS-a doczekała się zupełnie nowego, piątego rozdziału fabuły (na Wii dostępny jest on do kupienia oddzielnie). Twórcy robią w nim użytek z funkcji konsoli - ekraniku dotykowego i mikrofonu. Pewnym zmianom uległ też sposób prezentacji. Przedmioty dowodowe przedstawiono w trójwymiarze, co umożliwiło umieszczenie na nich różnych ciekawych detali będących poza zasięgiem grafiki 2D.

Wideo - Phoenix Wright: Ace Attorney

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper