Last Window: The Secret of Cape West

Last Window: The Secret of Cape West

8,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cing Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.01.2010
Europa:
17.09.2010
Producent:
Cing Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.01.2010
Europa:
17.09.2010

Last Window: The Secret of Cape West - opis gry

Last Window: Secret of Cape West to przygodówka wyprodukowana przez studio Cing na NDS-a. Gra stanowiła kontynuację Hotel Dusk: Room 215 (rozgrywała się rok po tamtejszych wydarzeniach), choć ilość bezpośrednich punktów wspólnych między oboma tytułami nie była duża.

Głównym bohaterem Last Window, tak jak w pierwowzorze, ponownie jest Kyle Hyde, były policjant, który zmaga się z przeciwnościami losu. Przed rozpoczęciem historii traci on pracę i mieszkanie, jednak te perypetie i tak przesłania inne wydarzenie - tajemnicza wiadomość od nieznanego nadawcy mogąca doprowadzić do wyjaśnienia przyczyn śmierci jego ojca.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gameplay zasadniczo nie różni się wiele od Hotel Dusk. Co więcej, podobnie jak tam mamy do czynienia z unikalnym stylem graficznym, w którym postacie wyglądają jakby były narysowane ołówkiem. Podczas rozgrywki konsolę trzymamy odwróconą o 90 stopni względem normalnej pozycji, czyli wygląda to tak, jakbyśmy czytali książkę. Miejscem akcji jest budynek o nazwie Cape West, w którym Kyle przeprowadzi swoje prywatne śledztwo pokonując kilometry korytarzy, przepytując napotkane osoby, pukając do licznych drzwi, rozwiązując zagadki wykorzystujące funkcje NDS-a i wykonując inne podobne czynności.

 

Twórcy zaimplementowali jednak także kilka nowych rozwiązań względem poprzednika. Jedną z nich jest np. opcja Ignore, która pozwala na pomijanie tekstu, jeśli uznamy, że jest bezwartościowy. Trzeba tylko uważać - pominięcie cennej informacji może się skończyć wtopą. Nowe są również funkcje pozwalające odnaleźć się zbłąkanym graczom.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest dostępna z poziomu gry książką pt. Last Window. Opisuje ona przedstawione wydarzenia z innej perspektywy. Zawartość zależy od naszych postępów. Dostępne są w niej również poboczne rozdziały, przedstawiające więcej informacji o otaczającym nas świecie.

Wideo - Last Window: The Secret of Cape West

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper