Last Window: The Secret of Cape West

Last Window: The Secret of Cape West

8,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cing Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.01.2010
Europa:
17.09.2010
Producent:
Cing Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.01.2010
Europa:
17.09.2010

Last Window: The Secret of Cape West - opis gry

Last Window: Secret of Cape West to przygodówka wyprodukowana przez studio Cing na NDS-a. Gra stanowiła kontynuację Hotel Dusk: Room 215 (rozgrywała się rok po tamtejszych wydarzeniach), choć ilość bezpośrednich punktów wspólnych między oboma tytułami nie była duża.

Głównym bohaterem Last Window, tak jak w pierwowzorze, ponownie jest Kyle Hyde, były policjant, który zmaga się z przeciwnościami losu. Przed rozpoczęciem historii traci on pracę i mieszkanie, jednak te perypetie i tak przesłania inne wydarzenie - tajemnicza wiadomość od nieznanego nadawcy mogąca doprowadzić do wyjaśnienia przyczyn śmierci jego ojca.

 

Gameplay zasadniczo nie różni się wiele od Hotel Dusk. Co więcej, podobnie jak tam mamy do czynienia z unikalnym stylem graficznym, w którym postacie wyglądają jakby były narysowane ołówkiem. Podczas rozgrywki konsolę trzymamy odwróconą o 90 stopni względem normalnej pozycji, czyli wygląda to tak, jakbyśmy czytali książkę. Miejscem akcji jest budynek o nazwie Cape West, w którym Kyle przeprowadzi swoje prywatne śledztwo pokonując kilometry korytarzy, przepytując napotkane osoby, pukając do licznych drzwi, rozwiązując zagadki wykorzystujące funkcje NDS-a i wykonując inne podobne czynności.

 

Twórcy zaimplementowali jednak także kilka nowych rozwiązań względem poprzednika. Jedną z nich jest np. opcja Ignore, która pozwala na pomijanie tekstu, jeśli uznamy, że jest bezwartościowy. Trzeba tylko uważać - pominięcie cennej informacji może się skończyć wtopą. Nowe są również funkcje pozwalające odnaleźć się zbłąkanym graczom.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest dostępna z poziomu gry książką pt. Last Window. Opisuje ona przedstawione wydarzenia z innej perspektywy. Zawartość zależy od naszych postępów. Dostępne są w niej również poboczne rozdziały, przedstawiające więcej informacji o otaczającym nas świecie.

Wideo - Last Window: The Secret of Cape West

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper