Time Hollow

Time Hollow

7,6
7 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tenky
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
19.03.2008
Europa:
06.02.2009
Producent:
Tenky
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
19.03.2008
Europa:
06.02.2009

Time Hollow - opis gry

Time Hollow to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Tenky i wydana przez Konami na NDS-a. Tytuł był duchową kontynuacją hołubionego Shadow of Memories z PS2. Przy jego produkcji uczestniczyła Junko Kawana, scenarzysta między innymi serii Suikoden.

Fabuła - Time Hollow

Dalsza część tekstu pod wideo

W Time Hollow wcielamy się w postać niejakiego Ethana Kairosa, którego rodzice przepadają w dniu jego siedemnastych urodzin. Na początkowym etapie ‘śledztwa’ protagonista odnajduje przedziwny przedmiot - tajemniczy długopis, który z jakiegoś powodu posiada moc otwierania portali prowadzących do wydarzeń mających miejsce w przeszłości. Używając jego funkcji Ethan musi poznać prawdę o incydencie.

Rozgrywka - Time Hollow

Rozgrywka posiada wiele cech klasycznych przygodówek. Jako Ethan odwiedzamy różne lokacje, eksplorujemy je poszukując użytecznych przedmiotów i śladów, rozmawiamy z napotykanymi osobami, rozwiązujemy łamigłówki itd. To, co odróżnia Time Hollow od innych produkcji reprezentujących ten sam gatunek to patent z rysowaniem portali. Używając wspomnianego długopisu możemy tworzyć przejścia do minionych wydarzeń, co daje wiele nowych możliwości: szanse zlokalizowania czegoś lub kogoś lub obejrzenia wydarzenia, które już miało okazję się rozegrać (ważniejsze sceny przedstawione są w formie wstawek anime). Z rozwiązania tego nie możemy jednak korzystać bez ograniczeń. Użyciu długopisu reguluje specjalny wskaźnik, który kurczy się po zamknięciu portalu. Żeby go zregenerować musimy odnaleźć Soxa, kota głównego bohatera.

Time Hollow nie cieszyło się tak dobra opinią jak wspomniane na wstępie Shadow of Memories. Gra była krytykowana zwłaszcza za niski poziom trudności i liniowość. Na plus zaliczano jednak w miarę ciekawy wątek fabularny i koncept.

Wideo - Time Hollow

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper