Lost Ember

Lost Ember

6,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE -
NS -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mooneye Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
22.11.2019
Europa:
22.11.2019
Producent:
Mooneye Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
22.11.2019
Europa:
22.11.2019

Lost Ember - opis gry

Lost Ember to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Mooneye Studios. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Grę cechuje minimalistyczny styl narracji. Produkcja Mooneye Studio pozwala nam się wcielić w wilka, a konkretnie - w przedstawiciela ludu Yanrana, który reinkarnował/reinkarnowała się w ciele wilka. Spotkany duch informuje nas, że w odróżnieniu od pobratymców nie dostaliśmy się do tzw. Miasta Światła. Dlaczego - odpowiedź na to pytanie będziemy musieli znaleźć sami, przemierzając fantastyczne krainy świata, w którym z niewyjaśnionych przyczyn doszło do katastrofy.

Lost Ember bliżej do interaktywnej opowieści, a nie gry video w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nie ma tu ani sekcji zręcznościowych, ani walki, ani rozwiązywania łamigłówek. Jak wspomniano, w grze wcielamy się w postać wilka, który przemierza różne krainy poszukując prawdy o sobie i o świecie. Nasza postać posiada jedną szczególną umiejętność: potrafi wcielać się w inne zwierzęta. Jest ich w sumie kilkanaście, jak chociażby kozy, krety, ryby, ptaki itd. Zwierzęta posiadają oczywiście pewne umiejętności ułatwiające eksplorację, np. ryba potrafi pływać, a kret kopać dziury w ziemi, dzięki czemu jest w stanie omijać niektóre przeszkody mogące blokować drogę. Zwierzęta, warto też wspomnieć, boją się wilka, dlatego niekiedy uciekają na jego widok.

Naszym głównym celem w trakcie zmagań jest poszukiwanie fragmentów wspomnień, rzucających więcej światła i na przeszłość naszej postaci (tj. jej poprzednią inkarnację), i na wydarzenia, które doprowadziły do katastrofy i w konsekwencji do upadku cywilizacji. 

Wideo - Lost Ember

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper