Incredible Mandy

Incredible Mandy

8,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 10.0
PC 8.7
PS4 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dotoyou Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.11.2018
Europa:
27.11.2018
Producent:
Dotoyou Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
27.11.2018
Europa:
27.11.2018

Incredible Mandy - opis gry

Incredible Mandy to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Dotoyou Games i wydana przez Circle Entertainment. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole Nintendo Switch.

Fabuła opowiada o rodzeństwie, chłopaku i dziewczynie. Po tragicznym wypadku dwójka ta traci pamięć i w efekcie zapomina o łączących ją więzach rodzinnych. Dziewczyna kieruje poczynaniami swojego brata, który w wyniku rzeczonego incydentu utracił prawą rękę, a przy okazji próbuje także uporać się z innymi problemami, konkretnie: swoimi lękami.

Podczas rozgrywki odwiedzamy różne fantastyczne i malownicze miejscówki: górskie szczyty, głębokie kaniony, morskie wybrzeża czy też bardziej surrealistyczne lokacje. Twórcy przygotowali łącznie osiem zróżnicowanych pod względem tematycznym światów. Incredible Mandy przywodzi na myśl gry z serii The Legend of Zelda, choć w produkcji Dotoyu Games mimo wszystko większy nacisk został postawiony na rozwiązywanie łamigłówek. Nasza postać posiada na wyposażeniu miecz, który po naładowaniu można np. używać do aktywowania rozmaitych mechanizmów, oraz łuk, i to za pomocą tych narzędzi radzimy sobie z większością zagadek. W odwiedzanych przez nas światach nie brakuje też przeciwników, w tym również bossów, lecz walka, ogólnie rzecz biorąc, jest tu raczej na drugim planie. 

Na uwagę zasługuje styl narracji. W Incredible Mandy zasadniczo spotykamy się z cutscenkami (zarówno animowanymi, jak i tymi na silniku gry), ale poza tym możemy też eksplorować odwiedzane światy w poszukiwaniu skrzyń zawierających wspomnienia bohaterów. Ich poszukiwania to zajęcie czysto opcjonalne, lecz dzięki temu pozyskujemy dodatkowe informacje lepiej objaśniające główny wątek.

Wideo - Incredible Mandy

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper