Evergate

Evergate

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stone Lantern Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
18.08.2020
Europa:
18.08.2020
Producent:
Stone Lantern Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
18.08.2020
Europa:
18.08.2020

Evergate - opis gry

Evergate to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio Stone Lantern Games i wydana przez PQube. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Fabuła - Evergate

Produkcja studia Stone Lantern Games pozwala nam się wcielić w Ki, małą duszyczkę, która musi pokonać tytułowe wrota, by przenieść się do nowego ciała i dokończyć reinkarnację. Jak się jednak okazuje, proces ten napotyka przeszkody. Drogę Ki blokują bliżej niesprecyzowane wspomnienia, których źródła nie jest w stanie zidentyfikować. Z mocą Soulflame na podorędziu główny bohater(ka) musi eksplorować zaświaty i wyjaśnić sprawę dziwnego incydentu. W efekcie tego ‘śledztwa’ Ki pozna też prawdę o sobie.

Rozgrywka - Evergate

Evergate to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa. Podczas zmagań kluczową rolę odgrywa wspomniany Soulflame - wiązka światła, która przydaje się do interakcji z otoczeniem, a to z kolei pozwala pokonywać przeszkody i rozwiązywać przygotowane przez twórców mniej lub bardziej wymyślne łamigłówki. Sterowanie jest proste: jednym przyciskiem aktywujemy Soulflame, a innym wystrzeliwujemy wiązkę. Wiązką możemy dla przykładu pochwycić porozmieszczane na planszach kryształy, po czym wystrzelić się w powietrze. Z czasem oczywiście dochodzą nowe patenty i mechaniki, jak aktywowanie platform, fajerweki itd. Twórcy przygotowali łącznie dziesięć światów, a każdy z nich inspirowany jest innym regionem/krajem. A oprócz leveli podstawowych dostępne są także te bonusowe - opcjonalne.

Na każdej planszy porozmieszczane zostały orby, dzięki którym gromadzimy esencję. Ta zaś umożliwia odblokowywanie artefaktów (po trzy na jeden świat) pozwalające zdobywać Ki nowe zdolności, perki itd. 

Wideo - Evergate

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper