Kingdom Two Crowns

Kingdom Two Crowns

7,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 7.0
PS4 7.0
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
noio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.12.2018
Europa:
11.12.2018
Producent:
noio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.12.2018
Europa:
11.12.2018

Kingdom Two Crowns - opis gry

Kingdom Two Crowns to gra strategiczna wyprodukowana przez studio Noio i wydana przez Raw Fury. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja Noio to kolejna odsłona serii gier strategicznych. Podczas zmagań wchodzimy w buty władcy starającego się stworzyć swoje królestwo od podstaw i pokonać Chciwość. Na tle podobnych tytułów Kingdom Two Crowns wyróżnia perspektywa. Zmagań nie obserwujemy bowiem z góry, ale z boku jak chociażby w dwuwymiarowych platformerach. Jako monarcha przemierzamy nasz kraj na wierzchowcu, doglądając wszystkich ważnych spraw. Początki są, rzecz jasna, skromne. Skarbiec świeci pustkami, a liczba poddanych jest niewielka. Ci mogą rozpocząć jednak proste prace na rzecz królestwa (jak pozyskiwanie surowców lub materiałów), co sprawi, że finanse zaczną wyglądać lepiej, a im większy będzie nasz budżet, tym więcej zyskamy możliwości działania. Przykładem tego jest chociażby statek. Po wybudowaniu go możemy odkrywać nowe lądy i ich tajemnice.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zarządzanie królestwem to nie wszystko. Każdej nocy królestwo zostaje nawiedzone przez wspomnianą Chciwość, która próbuje przebić nasze szyki obronne i wykraść złoto. Jeśli uda jej się natomiast wykraść złoto, wówczas spróbuje zdobyć koronę. W takim wypadku dotychczasowy monarcha kończy swoje rządy, a pałeczkę przejmuje po nim jego potomek. Niestety, oznacza to również, że w międzyczasie kraj wyraźnie zubożeje.

Kingdom Two Crowns oferuje tryb multiplayer dla dwóch osób w formie kooperacji. Warto ponadto dodać, że oprócz świata inspirowanego klasycznym fantasy grać możemy w mrocznych krainach (Dark Lands), a także w świecie inspirowanym feudalną Japonią. 

Wideo - Kingdom Two Crowns

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper