Bad North

Bad North

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.0
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Plausible Concept
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
20.08.2018
Europa:
20.08.2018
Producent:
Plausible Concept
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
20.08.2018
Europa:
20.08.2018

Bad North - opis gry

Bad North to gra strategiczna z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Plausible Concept i wydana przez Raw Fury. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Gra posiada pewne założenia fabularne, lecz ogólnie rzecz biorąc produkcja Plausible nie stawia szczególnego nacisku na ten akurat aspekt. Pozwala nam ona wejść w buty następcy niedawno zmarłego króla, który został zabity przez wikingów. Na jego barki spada więc niezwykle ważkie zadanie: w tych oto czasach zamętu musi on ochronić włości swojego ludu przed atakami nieprzyjaciół.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki nasze zadanie polega na obronie niewielkich generowanych proceduralnie wysepek przed inwazją wikingów. Schemat jest następujący: najpierw wybieramy wyspę, którą chcemy obronić, a następnie przystępujemy do dzieła. Na nie każdą wyspę można wrócić, dlatego powinniśmy dobrze przemyśleć, gdzie się udać. Na wyspach mogą znajdować się różne ‘rzeczy’ pomagające w zmaganiach, np. dodatkowe jednostki zwiększające liczebność armii lub obiekty/budynki mogące podreperować budżet.

Mapy, czyli wspomniane wyspy, pokryte są kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika, czyli tak jak w klasycznych turowych strategiach, choć w rzeczywistości bitwy w Bad North rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Z jednym zastrzeżeniem - przed podjęciem decyzji/wydaniem rozkazu czas zwalnia, dając nam trochę więcej czasu na przemyślenie sytuacji.

Same batalie sprowadzają się do obrony przed kolejnymi falami nieprzyjaciela. Wikingowi przybywają na wyspy swoimi łodziami, umożliwiając nam podjęcie działań obronnych i przygotowanie się do oblężenia. Rytm rozgrywki przypomina więc trochę gry z gatunku tower defense.

Wideo - Bad North

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper