Octogeddon

Octogeddon

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
All Yes Good
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
08.02.2018
Europa:
08.02.2018
Producent:
All Yes Good
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Premiery
Świat:
08.02.2018
Europa:
08.02.2018

Octogeddon - opis gry

Octogeddon to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio All Yes Good. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. Za jego stworzenie odpowiadali twórcy pierwszej części Plants vs. Zombies.

Założenia nie są szczególnie wyszukane, służąc raczej za pretekst do podjęcia działań. Octogeddon to gra zręcznościowa, w której przejmujemy kontrolę nad ośmiornicą-mutantem. Pewnego na pozór zwyczajnego dnia, oglądając telewizję, ośmiornica trafia na film o przygotowywaniu sushi. Nie mogąc znieść tego widoku i świadomości, że jej pobratymcy umierają stając się przysmakiem dla zblazowanych ludzi, postanawia się ona zemścić i zniszczyć świat.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki produkcja All Yes Good przypomina trochę scrollowane strzelanki (shmupy), przy czym unikalny patent polega na tym, że ośmiornica zamiast ramion posiada części ciała innych zwierząt, które atakują na swój sposób. Niektóre mogą dla przykładu wystrzeliwać przyciski, inne (jak szczypce) atakować przeciwników znajdujących się w bliskiej odległości. Na tym jednak nie koniec. Poza tym warto dodać, że w Octogeddon bardzo ważny jest ruch. Ośmiornica może się bowiem obracać wokół własnej osi, a żeby zniszczyć nadciągających ze wszystkich stron nieprzyjaciół, jej kończyny muszą być ustawione pod właściwym kątem.

Wraz z postępami otrzymujemy możliwość zakupu nowych części (macki, bronie, pancerze itd.), które pomagają nam w zmaganiach. Zakupów można dokonać między kolejnymi levelami, a tych jest sześć. Jeżeli stracimy wszystkie życia (można je kupić, lecz ich cena nie jest niska), zabawę musimy rozpoczynać od początku. Pewnym ułatwieniem jest jednak to, że zachowujemy niektóre zakupione wcześniej przedmioty. 

Wideo - Octogeddon

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper