Papers, Please

Papers, Please

7,7
29 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS Vita 6.0
Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
3909 LLC
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Symulacja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
08.08.2013
Europa:
08.08.2013
Producent:
3909 LLC
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Symulacja
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
08.08.2013
Europa:
08.08.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Papers, Please (PS Vita)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.0
Recenzja: Papers, Please (PS Vita)

Papers, Please - opis gry

Papers, Please to wydana w 2013 roku przez Lucasa Pope'a gra będąca symulatorem nadzorcy przejścia granicznego pomiędzy dwoma państwami, które właśnie co skończyły między sobą wojnę.

W grze wcielamy się w obywatela Arstotzki, komunistycznego państwa, który został wylosowany do zatrudnienia na nowo otwartym przejściu granicznym z Republią, państwem z którym Arstotzka właśnie skończyła wojnę. Zadaniem gracza będzie sprawdzanie dokumentów osób, które próbują przedostać się przez przejście graniczne wpuszczając osoby posiadające zgadzające się, ważne dokumenty i odmawiając wstępu tym ludziom takich dokumentów nie posiadających.

Z początku ta praca wydaje się być łatwa, ale z czasem pojawiają się coraz większe napięcia pomiędzy państwami, władze Arstotzki wydają rozporządzenia o odpowiednich dodatkowych dokumentach i sprawdzając tytułowe papiery jednej osoby będziemy musieli zbadać aż do 7 dokumentów naraz. Gra posiada także rozbudowany element fabularny, pieniężne wynagrodzenie, które otrzymujemy za dzień pracy zależy od ilości przyjętych bądź odrzuconych ludzi, których przyjmiemy danego dnia (dostając jednocześnie kary kiedy się pomylimy) i będziemy musieli zarobić wystarczającą ilość pieniędzy, by utrzymać naszą rodzinę przy życiu (gra jednocześnie nie kończy się jeżeli wszyscy umrą), dodatkowo zmieniające się sytuacje polityczne doprowadzają do sytuacji, w której siedząc w biurze na granicy spotkamy wiele barwnych postaci i przeżyjemy wiele dodatkowych historii osób, które podobnie jak główny bohater muszą zmagać się z życiem w totalitarnych reżimach, starają się im pomóc, bądź też je zwalczać. Łącznie w grze jest 30 zakończeń i które z nich zdobędziemy zależy od wielu naszych decyzji, powodzeń lub też porażek. Wszystko zaś utrzymane jest w stylu pikselartu z ograniczoną, zimną paletą kolorów.

To wszystko sprawia, ze Papers, Please jest oryginalną grą zarówno pod względem mechaniki jak i fabuły i gra w bardzo dobitny sposób pokazuje jak straszny jest żywot ludzi mieszkających w państwach totalitarnych.

Wideo - Papers, Please

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper