Kessen II

Kessen II

6,1
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Premiery
Świat:
29.03.2001
Europa:
15.03.2002
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   RTS
Premiery
Świat:
29.03.2001
Europa:
15.03.2002

Kessen II - opis gry

Kessen II to japońska strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez Koei i wydana  w Europie przez THQ na PlayStation 2. W przeciwieństwie do pierwowzoru akcja drugiej części serii rozgrywa się nie w Japonii, lecz w Chinach epoki trzech królestw.

Kessen II porzuca poprzedni setting. Akcja ‘jedynki’ toczyła się w Japonii, którą rozrywały konflikty pomiędzy władcami prowincji (tzw. epoka sengoku), tutaj natomiast przenosimy się do Chin. Historia inspiruje się “Opowieścią o trzech królestwach” autorstwa Luo Guanzhonga. Głównymi bohaterami są Liu Bei, ostatni przedstawiciel dynastii Han, oraz Cao Cao, władca królestwa Wei. Obaj ze sobą rywalizują, a my może śledzić perypetie jednego bądź drugiego. Oczywiście produkcja Koei dodaje też coś od siebie, jak wątek romantyczny między Liu Beiem a Diao Chan, lub postać wiedźmy Himiko.

 

Rozgrywa nie uległa wielkim zmianom względem pierwowzoru. Kessen II jest strategią czasu rzeczywistego, a nasze zadanie nadal polega na rozgrywaniu wielkich bitew. Przed każdym starciem możemy wydać rozkazy oddziałom. Normalnie naszymi podkomendnymi dowodzi sztuczna inteligencja, lecz jesteśmy też w stanie zaingerować i przejąć kontrolę nad interesującymi nas jednostkami w każdej chwili.

 

Do dyspozycji mamy różne rodzaje oddziałów. W Kessen II ten wybór został dodatkowo poszerzony, np. o jednostki posługujące się słoniami. Bitwy potraktowano tu z jeszcze większym rozmachem niż poprzednio - tym razem możemy kontrolować aż 500 wojaków jednocześnie, a nie 100 jak w poprzedniej części. Ponadto starcia toczą się w różnych miejscach, jak choćby na statkach.

 

Wracają też ataki specjalne, które robią jeszcze większe wrażenie niż ostatnio. Kessen II rozwija tę dziedzinę wprowadzając elementy paranormalne, jak czary. Na pole bitwy możemy sprowadzić np. tornado, błyskawice, trzęsienia ziemi tudzież deszcz meteorytów.

 

Drugi Kessen doczekał się lepszych ocen niż pierwowzór.

Wideo - Kessen II

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper