Front Mission 4

Front Mission 4

8,1
36 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
18.12.2003
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
18.12.2003

Front Mission 4 - opis gry

Front Mission 4 to strategia turowa z mechami w roli głównej, wyprodukowana i wydana przez Square Enix w 2003 roku na PlayStation 2. Była to pierwsza odsłona cyklu wydana na tej platformie i zarazem ostatnia numerowana spośród tych, które ukazały się na Zachodzie.

Front Mission 4 opiera się na rozwiązaniach przedstawionych już przy okazji “trójki”. Trzon rozgrywki pozostał z grubsza ten sam - wypełniamy misje, oglądamy scenki fabularne i przygotowujemy jednostki do dalszych bitew. Do naszej dyspozycji oddano mapę świata, która z biegiem czasu zapełnia się nowymi lokacjami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wracają punkty AP od których zależy zakres naszych możliwości. Im jest ich więcej, tym więcej możemy uczynić podczas tury. Pojawia się też funkcja Links, którą rozbudowano względem Front Mission 3. Od teraz jednostki mogą działać wspólnie zarówno podczas ofensywy, jak i defensywy. Gracz jest nawet w stanie ustalić do jakiego stopnia zaangażują się one w te działania. Co więcej, może on skorzystać z dwóch nowych czynności ratujących skórę: Antilock (umożliwia uniknięcie ataku rakietowego) i Salvage (naprawa uszkodzonych podczas walk wanzerów). 

Oprócz rozbudowanego Links dodano też kilka innych nowych rzeczy. Np. broń może zaatakować wielokrotnie, jeśli nie brakuje nam amunicji i AP. W “czwórce” zważać musimy ponadto na warunki pogodowe - zamieć obniży zasięg ataku, a noc rzutować będzie na celność. Na naszą korzyć zadziałać mogą jednak odnajdywane/zrzucane pakunki, w których znajdziemy między innymi potrzebne przedmioty, turbo, pomoc (naprawa), a nawet jetpacki pozwalające łatwiej pokonywać przeszkody. 

Fabuła opowiada tym razem o kryzysie surowcowym, w którego wywołaniu palce maczała zbójecka Republika Zaftra. To ona była uprzednio przodującym eksporterem, jednak prawda o pewnym incydencie z 2092 roku stawia jej wiarygodność pod wielkim znakiem zapytania. I tracąc swoją dawną pozycję, próbuje zdestabilizować sytuację na świecie. Scenariusz kręci się wokół losów Elsy Eliane i sierżanta Darilla Traubela. Co warto chyba podkreślić, w uniwersum FM4 znaczenie zyskuje Polska, stając się wiodącą potęgą surowcową.

Front Mission 4 było oceniane dobrze, jednak w powszechnej opinii gra cieszy się mniejszym uznaniem niż część trzecia. “Czwórka” była przedostatnią numerowaną częścią cyklu.

Wideo - Front Mission 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper