Dynasty Warriors 5: Xtreme Legends

Dynasty Warriors 5: Xtreme Legends

6,6
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.09.2005
Europa:
10.02.2006
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.09.2005
Europa:
10.02.2006

Dynasty Warriors 5: Xtreme Legends - opis gry

Dynasty Warriors 5: Xtreme Legends to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Omega Force i wydana przez Koei. Xtreme Legends to rozbudowana o nową zawartość piąta odsłona Dynasty Warriors. W odróżnieniu od pierwowzoru tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2.

W Dynasty Warriors 5 do dyspozycji graczy oddano trzy dynastie: Wei, Shu oraz Wu. Wszystkie posiadają własny asortyment bohaterów, których można wykorzystać w każdej kampanii. Oprócz tego pojawiają się tutaj bohaterowie niezależni, którzy nie przynależą do żadnej z wyżej wymienionych frakcji. Każdy z naszych podopiecznych posiada zróżnicowane statystyki, zestaw kombinacji ciosów oraz umiejętności. Rozgrywka polega na eliminowaniu hord przeciwników, a postępy czynimy poprzez odnoszenie kolejnych zwycięstw. W Dynasty Warriors 5 znalazło się miejsce na rozbudowany zestaw wyprowadzanych przez wybranego bohatera ciosów, jednak zwiększenie potencjału bojowego gwarantują specjalne przedmioty przypominające monety - po uzbieraniu konkretnej ich ilości możliwa staje się aktywacja trybu "Musou Rage", dzięki któremu postać staje się szybsza i silniejsza.

Do naszej dyspozycji oddano tu kilka trybów rozgrywki. Musou Mode pozwala na uczestnictwo w następujących po sobie bitwach w trakcie których wcielamy się w skórę wybranego bohatera. Całość została okraszona warstwą fabularną, w której osadzone zostały kolejne starcia. Free Mode z kolei pozwala na wybranie interesującego nas poziomu spośród tych, które ukończyliśmy wcześniej w trybie Musou. Zarówno pierwszy, jak i drugi z wariantów rozgrywki pozwala na samotną zabawę lub w towarzystwie znajomego.

Oprócz tego znalazło się tu miejsce także na Challenge, gdzie gracz musi wykonywać określone zadania, spełniając przy tym konkretne warunki. Ponadto w grze pojawia obóz, w którym można obejrzeć znalezione przedmioty i przyjrzeć się bohaterom, oraz Encyklopedia, gdzie znalazły się opisy postaci. W Dynasty Warriors 5 pojawiają się również znane z czwartej części serii twierdze, które należy zdobywać i bronić przed najazdami oponentów.

Wersja Xtreme Legends oferuje przede wszystkim dodatkowo trzy nowe warianty zabawy. Jest to Xtreme Mode, w którym musimy przeżyć jak najdłużej zbierając dopałki regenerujące zdrowie i podbijające parametry, Destiny Mode, gdzie tworzymy własną postać i wybieramy po której z trzech stron konfliktu się opowiedzieć (po drodze można zdradzać dotychczasowych towarzyszy broni i rozwijać podopiecznego), oraz Legend Mode, który po raz pierwszy pojawił się w Dynasty Warriors 4: Xtreme Legends. Oprócz tego dostępne są jeszcze nowe wyzwania czy stopnie trudności. Co warto dodać, jeśli posiadamy save z podstawowej ‘piątki’ możemy też odblokować więcej dodatkowej zawartości, jak postacie czy pola walki.

Wideo - Dynasty Warriors 5: Xtreme Legends

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych