Romance of the Three Kingdoms VIII

Romance of the Three Kingdoms VIII

7,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

PSP -
PS2 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
13.08.2003
Europa:
26.03.2004
Producent:
Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
13.08.2003
Europa:
26.03.2004

Romance of the Three Kingdoms VIII - opis gry

Romance of the Three Kingdoms VIII to turowa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez firmę Koei. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2 i PlayStation Portable (w Europie ukazała się tylko wersja z PS2).

Główne założenia ósmej części Romance of the Three Kingdoms nie uległy zmianie względem poprzedników (i następców). Akcja rozgrywa się w starożytnych Chinach. Kraj jest podzielony, a trzy tytułowe królestwa walczą o dominację. My wchodzimy tu w buty właśnie takiego lokalnego wodza, który próbuje zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Podczas rozgrywki mamy do czynienia z rozmaitymi scenariuszami/sytuacjami, zarówno tymi znanymi z prawdziwej historii, jak i czysto fikcyjnymi. Słowem, możemy iść drogą znaną z podręczników albo stworzyć alternatywną rzeczywistość.

Rozgrywka też nie uległa wielkim zmianom, choć twórcy zaimplementowali kilka mniej i bardziej znaczących nowości. Starcia w grze są turowe. W trakcie trwania naszej kolejki (jedna kolejka to jeden miesiąc) możemy podejmować decyzje, jak to, gdzie skierować wojska lub kogo zaatakować. Co warto dodać, istotną częścią zmagań jest nie tylko prowadzenie bitew, ale też negocjacje. Nie zawsze musimy podbijać - czasami lepszą strategią jest połączenie sił z jakimś innym stronnictwem.

Jeśli chodzi o nowości, to warto wspomnieć o oficerach. Teraz mamy nie jednego, a kilku. Oficerowie różnią się umiejętnościami, rangami i możliwościami oddziaływania. Wszystkich takich postaci jest ok. siedmiuset. Inne novum to bardziej dopracowany styl prezentacji, czego najlepszym przykładem są cutscenki dodające więcej dramaturgii fabule.

Podobnie jak w przypadku wielu pozostałych części RotTK, ‘ósemka’ również doczekała się edycji Power-Up Kit (tylko Japonia), która oferowała nowe rzeczy, jak scenariusze czy poprawiona sztuczna inteligencja.

Wideo - Romance of the Three Kingdoms VIII

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych