Kerbal Space Program

Kerbal Space Program

6,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
PC 7.5
PS4 6.0
XONE -
Wii U -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Squad
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulacja
Premiery
Świat:
27.04.2015
Europa:
27.04.2015
Producent:
Squad
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulacja
Premiery
Świat:
27.04.2015
Europa:
27.04.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Kerbal Space Program (PS4)
5.5
Recenzja: Kerbal Space Program (PS4)
PS4

Kerbal Space Program - opis gry

Kerbal Space Program to symulator, który pozwala nam zarządzać programem kosmicznym. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Wii U. Za jego produkcję odpowiadało meksykańskie studio Squad.

W grze zarządzamy programem kosmicznym przedsięwziętym przez rasę małych, zielonych, humanoidalnych ludzików zwanych Kerbalami. Mieszkają one na planecie Kerbin przywodzącej na myśl Ziemię.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gameplay można podzielić na dwie główne części: konstruowanie i lot. Stworzyć tu możemy rakiety, łaziki, statki kosmiczne oraz inne pojazdy z dostępnych komponentów. Opcji ogólnie rzecz biorąc jest sporo i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby -- dla przykładu -- zbudować maszyny znane z rzeczywistości. Następnie próbujemy je wystrzelić, co może mieć miejsce jeśli po drodze nie popełniliśmy żadnych błędów, np. przeoczając jakąś wadę konstrukcyjną lub brak paliwa.

Po zbudowaniu pojazdu gra stawia przed nami rozmaite wyzwania. Może to być wzbicie się na określoną wysokość, opuszczenie atmosfery, dotarcie na orbitę, wylądowanie na księżycu tudzież obcej planecie, przechwycenie asteroidy albo zbudowanie bazy na powierzchni innej planety. W trakcie lotu przejmujemy kontrolę nad maszyną i kierujemy nią w zasadzie bez żadnych szczególnych ‘wspomagaczy’. Włączyć możemy wówczas tryb “map mode”, który ukazuje trajektorię lotu zarówno naszego pojazdu, jak i innych pojazdów oraz reszty obiektów.

Gra oferuje trzy warianty rozgrywki: Sandbox, Science i Career. W Sandbox możemy wykonywać dowolne zadania, konstruować to, co chcemy, bez żadnych konsekwencji. W Science nasze możliwości są na początku ograniczone. Mamy niewiele części, a kolejne zdobywamy przeprowadzając badania na Kerbin i w reszcie tutejszego układu słonecznego. Tryb ten powstał zwłaszcza z myślą o graczach, którzy czują potrzebę wdrożenia się w gameplay. Career to z kolei swego rodzaju rozwinięcie Science. Pojawiają się w nim dodatkowo fundusze, system reputacji oraz kontrakty.

Wideo - Kerbal Space Program

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper